שתף קטע נבחר

השר איתן: הגמלאים וגאידמק - שחיתות הון ושלטון

יו"ר הגמלאים, השר רפי איתן, מסרב לקבל את פרישת חברי מפלגתו ואת שיתוף הפעולה שלהם עם ארקדי גאידמק, אותו הוא מכנה "שחיתות פוליטית". איתן קרא לשר המשפטים וליועמ"ש למנוע מפורשים להיבחר לכנסת במשך שתי קדנציות

השר רפי איתן קורא לשר המשפטים וליועץ המשפטי לממשלה לחוקק חוק שימנע מפורשים ממפלגותיהם, להציג מועמדות לכנסת במשך שתי קדנציות לפחות. מכתב חריף ששלח אמש (יום א') השר אל השניים, הגיע לידי ynet ובו נכתב: "ההתחברות לגאידמק מגלמת בתוכה את כל השלילה והשחיתות האפשריים המגולמת במושג הון ושלטון".

 

 

איתן כתב עוד לשר פרידמן וליועץ מזוז, כי "פרישתם של שלושה חברי כנסת מסיעת גיל והתחברותם למר גאידמק, הינה שחיתות פוליטית לפי כל קנה מידה. הבוחרים שבחרו בסיעת הגמלאים, התכוונו לסיעה סקטוריאלית שתייצג את הבעיות הרלוונטיות לגמלאים ולזקנים במדינה.

 

"לדעתי יש לעצור מקרה זה ולטפל בתופעה באופן כללי. זאת, על מנת למנוע הידרדרות המשטר הדמוקרטי בו אנו חיים. הצעתי היא לנסח תיקון לחוק הקיים, לפיו פורשים שסטו מחובתם לבוחריהם לא יוכלו להציע מועמדותם לכנסת, לפחות שתי קדנציות לאחר זאת בה הם מכהנים", חתם השר איתן את מכתבו החריף.

 

מקורבי השר איתן זועמים על הפרישה של השלושה, אך מה שהעלה את חמתם במיוחד, היתה חבירתם לגאידמק. "זאת בעצם קניית מפלגה, כך נראית באמת קניית השלטון בכסף. מישהו חייב לעצור את זה", אמרו מקורבי איתן. "ערכי הדמוקרטיה קורסים ואף אחד לא שם לב שהיום אפשר לקנות בכסף נטו את השלטון. לא מדובר רק בבעיה של הגמלאים, אלא בבעיה של כל מערכת השלטון בישראל", התריעו.

 

התסיסה אך הוכברה אמש לאחר שגורמים בלשכת ראש הממשלה התעניינו אצל עיתונאים זרים עמם נפגשו, כיצד יגיבו על צירופו של גאידמק כשר בממשלת ישראל. גאידמק אמר במסיבת עיתונאים שכינס, כי ישמח לכהן כשר לענייני התפוצות וירושלים.

 

יו"ר סיעת הגמלאים בכנסת, ח"כ יצחק גלנטי, אמש שאם ראש הממשלה יחליט להכניס לקואליציה את הסיעה החדשה, "צדק לגמלאים", הרי שארבעת החברים הנותרים בראשות רפי איתן, יפרשו ממנה. גלנטי כינה את שלושת עמיתיו שפרשו, ופועלים בימים אלה בכנסת לרשום את סיעתם רשמית, "בוגדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר איתן. "שחיתות פוליטית"
צילום: יואב גלאי
גאידמק והגמלאים הפורשים. הון ושלטון?
צילום: גיל יוחנן
גאידמק. שואף להיות שר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים