שתף קטע נבחר

לראשונה: בית כנסת רפורמי במימון המדינה

התנועה הרפורמית עתרה לבג"ץ נגד משרד השיכון ועיריית מודיעין שסירבו להעביר כספים. עיריית מודיעין ומשרד השיכון נעתרו להקצות קרקע ומבנה והיום יחנך במודיעין בית הכנסת של קהילת יזמ"ה, שהוקם במימון ממשלת ישראל

בית כנסת רפורמי ראשון במימון המדינה: היום (ב') אחר הצהריים יחנך בעיר מודיעין, במעמד ראש העירייה, בית הכנסת של הקהילה הרפורמית יזמ"ה. לראשונה מאז קום המדינה, מדובר בבית כנסת רפורמי שהוקם במימון ממשלת ישראל.

 

מהתנועה הרפורמית נמסר כי הסיפור החל עם הגשת שתי עתירות לבג"ץ, נגד עיריית מודיעין ומשרד השיכון, "שעסקו בהקצאות לא שוויוניות למימון בתי כנסת ומרכזים קהילתיים". את העתירות הגישו שהגישו חברי קהילת יזמ"ה והמרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית.

 

המשכו של התהליך היה בפשרה שנחתמה בין קהילת יוזמ"ה לעיריית מודעין,

בהובלת חברי הקהילה ובעידודם של פרנסי עיריית מודיעין: ראש העיר והמנכ"ל ובתמיכת שר השיכון דאז הרצוג, ואנשי משרדו. בפשרה נקבע כי, ההליכים בעתירה יוקפאו בכפוף להקצאת קרקע לקהילה על פי נוהל הקצאת קרקעות ומבנים וכי האגף לפיתוח מבני דת במשרד השיכון ימסור לעירייה מבנה יביל בגודל 200 מטר עבור הקהילה במודיעין.

 

מהתנועה הרפורמית נמסר כי "אירוע זה הוא אבן דרך חשובה לציבור הפלורליסטי בישראל וכמובן מסר מרענן לקהילה היהודית הגדולה בצפון אמריקה - היהדות הרפורמית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הכנסת במודיעין. ייחנך היום
צילום: יובל ניומן
מומלצים