שתף קטע נבחר

היום: התפתחות משמעותית בחקירת אולמרט

בפרקליטות, במשטרה ובלשכת ראש הממשלה ממתינים בדריכות למה שמוגדר כ"התפתחות משמעותית" בפרשה. במשטרה טוענים כי יתעקשו על האיפול ועל איסור פרסום הפרטים. עם זאת, ייתכן כי האזרח המבולבל יוכל לדעת יותר כבר בשעות הקרובות

האם נדע עוד פרטים? בפרקליטות המדינה, במשטרה ובלשכת ראש הממשלה ממתינים הבוקר (יום ג') בדריכות למה שמוגדר כ"התפתחות משמעותית" בפרשת אולמרט החדשה. התפתחות זו, שפרטיה עדיין אסורים בפרסום, עשויה להמשיך לחסות בצילו של צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על הפרשה.

 

עם זאת, קיימת אפשרות ממשית שצו איסור הפרסום יוסר, זאת בהתאם להודעת צמרת משרד המשפטים

ואגף החקירות משלשום, לפיה "נמשיך לעקוב מקרוב, ובאופן צמוד ושוטף אחר התפתחות הדברים, מתוך מגמה לאפשר, בהקדם, מסירת מידע נוסף לציבור, ככל שניתן יהיה לעשות כן מבלי לפגוע בחקירה".

 

אותה "התפתחות" שעליה מדובר נוגעת בהליך מסוים הקשור בחקירה, שלא ניתן לפרסם את טיבו. כל שניתן לומר בשלב זה הוא שהחשודים בפרשה הם ראש הממשלה אהוד אולמרט ומנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן. יד ימינו של אולמרט במשך שנים נחקרה לאחרונה כמה פעמים והושמה במעצר בית עד יום שישי.

 

גורמים במשטרה אמרו כי בכוונתם להמשיך לשמור על איפול מלא ולא לחשוף פרטים. לטענתם, גם אם בית משפט יסכים להתיר לפרסום חלקים מהפרשה, הם יערערו על ההחלטה לערכאה גבוהה יותר.

 

בינתיים, החלו בסביבתו של אולמרט ב"קרב בלימה" על דעת הקהל. מקורביו טענו כי עיתוי חשיפת הפרשה אינו מקרי,

וגם זהותם של מעורבים נוספים בפרשה אינה מקרית, למרות שהיא עדיין אסורה בפרסום "צריך לשים לב לזהות המעורבים בפרשה. מדובר באנשים בעלי דעות שונות מאלו של ראש הממשלה", אמרו ל-ynet.

 

למרות הניסיון שנעשה בימים האחרונים לשדר אווירת "עסקים כרגיל", אמרו אנשים בסביבת רה"מ: "המצב לא פשוט, ואנחנו לא יודעים מה יהיה. אנחנו מנועים מלדבר, וצו איסור הפרסום שקיים, מונע מראש הממשלה להתגונן ולהתייחס למה שבאמת היה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט, אמש. אסור לגלות
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מזוז. שוקל לחשוף
צילום: גיל יוחנן
זקן. חשודה
צילום: ירון ברנר
מומלצים