שתף קטע נבחר

אולמרט: לא קל להיות רה"מ. ברק: כשנדע נשקול

ראש הממשלה מנסה לשדר עסקים כרגיל ונאם היום בכנס קרן היסוד, מבלי להתייחס לחקירותיו. שר הביטחון ברק גיבה את אולמרט ואמר: "אני באמת מאחל לאולמרט ולכולנו שיסתבר לנו שזה חלום"

כאשר עתידו הפוליטי מונח על הכף בבתי המשפט, ראש הממשלה אהוד אולמרט ניסה לשדר היום (ג') עסקים כרגיל. בנאום בפני יהודים מרחבי העולם, בכינוס קרן היסוד, בבנייני האומה בירושלים לא התייחס ראש הממשלה באופן ישיר לחקירה נגדו, אך דיבר על קשיי תפקידו.

 

"מישהו אמר שתפקיד של ראש ממשלה הוא תפקיד קשה מאוד. אני חושב שקצת הגזימו. הוא לא כל כך קשה,

אבל אני יכול להבטיח לכם משהו: הוא לא קל. זו מדינה שבאמת מתמודדת עם מציאות שאין דומה לה בשום מקום אחר בעולם", אמר אולמרט.

 

את נאומו, שהתקבל במחיאות כפיים, הקדיש ראש הממשלה בעיקר לסוגיות הקשורות במצב הביטחוני ובחייהם של היהודים בעולם: "כל פעם האויב שלנו לובש זהות אחרת, האיום נשאר אותו איום רק הנסיבות משתנות", אמר.

 

"מה שלא משתנה זה הכוח שלנו לעמוד מול כל האיומים האלה. לא ביהירות, לא בשוויץ, הרי אנחנו הישראלים ידועים כאנשים מאוד צנועים, נכון? אך בביטחון אנחנו ידועים, ותגידו את זה בקהילות שלהם: עם ישראל חזק. מדינת ישראל חזקה. אין שום אויב שיכול להשמיד אותנו".

 

ברק: החקירה לא תשפיע על המשא ומתן

שר הביטחון אהוד ברק התייחס בראיון ל"קול ישראל" לחקירת אולמרט ולהשלכותיה על המערכת הפוליטית והמדינית: "אני לא מאמין שיכולות להיות הכרעות מדיניות בתחום של המשא ומתן שנובעות ממציאות שנוצרת בחקירות של משטרה".

 

"יש בתחום הזה גם את לבני וגם אותי זה לא קורה בחלל ריק. אני לא מאמין שיעלה בדעת ראש הממשלה לעשות דבר כזה. כל זמן שאין האשמות האדם הוא חף מאשמה וכך אני מתייחס לאולמרט. ראש הממשלה צריך לקבל החלטות כל יום והוא לא עושה את לבד. אני לא מאמין שכשניצבת לפניו החלטה שקשורה לנושא מדיני החקירות מתערבות בזה - אני לא מאמין בזה. אני בטוח תוך ימים בודדים יאמרו לנו במה מדובר".

 

ברק התייחס גם לשינויים הצפויים במערכת הפוליטית:

 "כל מפלגה, בטח גדולה שתחליט לפרוש עשויה להביא לבחירות. לכן צריך ראש מפלגה לקחת את זה בחשבון כל הזמן. יכולות להיות בחירות תוך שנה וגם תוך 90 יום. יכולות להיות כל מיני סיבות. מפלגת העבודה תתמודד כמפלגת שלטון".

 

"אני רואה את האפשרויות ואדון בהן כאשר הן יקרו. יש פה התפתחויות שאנחנו לא יודעים מה הן. כשנדע נשקול ונראה. אני באמת מאחל לאולמרט ולכולנו שיסתבר לנו שזה חלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממשיך בשיגרה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ממתין להתפתחויות. ברק
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים