שתף קטע נבחר

דאגה ברשות: המשך מו"מ עם אולמרט - בזבוז

גורמים מדיניים ברשות הפלסטינית חוששים כי הפרשה החדשה תסנדל את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, וכי התהליך המדיני ייתקע. "אנו חוששים שכל מה שיקרה כעת בינינו לבין ישראל יהיה מיותר ובזבוז זמן", אמר ל-ynet גורם פלסטיני בכיר

הפרשה החדשה של אולמרט מהזווית הפלסטינית: גורמים מדיניים ברשות הפלסטינית עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות בחקירת הפרשה החדשה בה מעורב ראש הממשלה, אהוד אולמרט. ברשות חוששים שהפרשה תשפיע על יכולתו של ראש הממשלה להתקדם במשא ומתן המדיני.

 

פרשת אולמרט - התפתחויות אחרונות:

 

גורם פלסטיני בכיר אמר היום (ג') ל-ynet: "אנו חוששים שכל מה שיקרה כעת בינינו לבין ישראל יהיה מיותר ובזבוז זמן". לדברי אותו גורם, ברשות הופתעו מהדיווח שיצא מלשכת ראש הממשלה, לפיו נרשמה התקדמות בסוגיית הגבולות. הוא טען כי לאחר פרסום הדיווחים בפרשה, העריכו ברשות שאולמרט מנסה להדגיש כי גם תחת חקירה הוא מנהל סדר יום רגיל.

 

ברשות חוששים שבעקבות הפרשה יוטחו באולמרט טענות על כך שהמשא ומתן המדיני נועד לכסות ולהסיח את הדעת מהפרשות המלוות אותו. במצב עניינים שכזה, לא תהיה לו יכולת פוליטית וציבורית - ופחות מכך גם יכולת מוסרית - להגיע להסדר כלשהו או להבנות עם הפלסטינים.

 

"נכון שאיננו נושאים ונותנים עמו בפן האישי, אלא כראש ממשלת ישראל, אך ספק רב אם יוכל לקדם את העניינים", אמר הגורם הפלסטיני שאף הדגיש כי הפלסטינים אינם מתערבים בענייניה הפנימיים של ישראל, אך מבחינתם הבנות שיושגו עם אולמרט מחייבות כל ממשלה אחרת.

 

"זוי בעצם הסיבה היחידה שבגללה אנו נמשיך להשתתף במשא ומתן", אמר. "למרות שאנו מבינים את הקשיים ולמרות שבשטח שר הביטחון הישראלי הורס כל סיכוי לרגיעה, הסיכוי היחיד להתקדמות רצינית תקרה בסופו של דבר עם אולמרט. מבחינתנו, אנו עובדים מול ממשלה".

 

גורם מדיני בכיר: התקדמות בקביעת הגבול

כשהוא שקוע עד צוואר בחקירה החדשה, נועד אתמול ראש הממשלה עם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), ודן עמו בסוגיות מדיניות וביטחוניות. מרק רגב, דובר בלשכת ראש הממשלה, אמר עם תום הפגישה: "אלה היו השיחות הרציניות ביותר ששני הצדדים ניהלו מאז ומעולם".

 

גורם מדיני בכיר אמר כי בפגישה נרשמה "התקדמות רבה בנושא הגבולות הסופיים של הרשות הפלסטינית ומדינת ישראל, ובסידורי הביטחון". עם זאת, לא דווח על התקדמות בנושא ירושלים וסוגיית זכות השיבה של הפליטים.

 

את הפגישה סיכם הגורם המדיני הבכיר כ"מוצלחת מאוד". לדבריו, אבו-מאזן לא הביע כל מרמור על דרך ההתנהלות של המשא ומתן, אלא להפך. הוא הוסיף כי צוותי המשא ומתן צפויים להיפגש בקרוב מאוד להמשך הדיונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ואבו-מאזן. בינתיים, ימשיכו להיפגש
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים