שתף קטע נבחר

הערכה: האיפול על פרשת אולמרט יצומצם היום

החקירה החדשה בעניינו של ראש הממשלה צפויה להיכנס להילוך גבוה, ובפרקליטות מעריכים כי בית המשפט יצמצם את צו איסור הפרסום על הפרשה במוצאי החג. העד המרכזי בפרשה, תושב מדינה זרה, שכר את שירותיו של עורך הדין ז'ק חן, שהיה התובע במשפט דרעי

גורמים בפרקליטות ובמשטרה העריכו אמש (יום ד') כי במוצאי יום העצמאות יצומצם צו איסור הפרסום בנוגע לחשדות החדשים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לדבריהם, החקירה צפויה להיכנס להילוך גבוה כדי שהפרקליטות תוכל להחליט בתוך שבועות ספורים אם להגיש כתב אישום נגד אולמרט.

 

פרשת אולמרט - התפתחויות נוספות:

 

משרד המשפטים יפנה היום לבית המשפט בירושלים בבקשה לצמצם את צו איסור הפרסום, ואז יתאפשר לשפוך מעט אור על הפרשה. גורמים במשטרה הסבירו כי הפנייה נובעת מכך שהתקשורת

הזרה מפרסמת בימים האחרונים פרטים נרחבים על הפרשה. הפרטים, שפורסמו באתרי האינטרנט של "ניו יורק טיימס" ו"ניו יורק פוסט", אסורים לפרסום בישראל עקב צו איסור הפרסום שעדיין עומד בעינו.

 

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז פנה שלשום באופן חריג לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לקחת עדות מוקדמת מעד מרכזי בפרשה. בית המשפט בראשות הנשיאה מוסיה ארד צפוי להכריע עד סוף השבוע אם לאפשר את העדות המוקדמת.

 

העד המרכזי, תושב מדינה זרה המבקש לעזוב את הארץ, הסכים להמתין עד להחלטת בית המשפט. העד מיוצג על ידי עורך הדין ז'ק חן, שהיה התובע במשפטו של יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, לצדו של עו"ד יהושע רזניק.

 

פרשה באיפול

ביום שישי נחקר ראש הממשלה באזהרה במשך כשעה וחצי. כל שהותר לפרסום בעניין היה כי החשדות נוגעים לפרשה שאירעה לפני שנבחר לראשות הממשלה. נוכח החקירה, ביטל אולמרט את ראיונות החג בכלי התקשורת.  

 

מאז נאלצים כלי התקשורת בישראל לפרסם פרטים בודדים בלבד אודותיה. כלי התקשורת פנו לבית המשפט בבקשה להסיר את צו איסור הפרסום, אולם במשטרה ובפרקליטות סירבו לכך בתוקף ובית משפט השלום בתל-אביב קבע, כי לפי שעה הצו לא יוסר. מנגד התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לאשר לפרסם כי במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, הוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת מתושב חוץ.

 

בעוד שבישראל צו בית המשפט מונע זאת, אתר האינטרנט של ה"ניו-יורק פוסט" האמריקני חושף את עיקרי פרשת אולמרט, ובהם פרטים האסורים בפרסום תחת צו של בית המשפט בישראל. כבר ביום שני אמרו גורמים במשטרה ל-ynet כי בכוונת המשטרה להתנגד בתוקף להסרת צו איסור הפרסום, וכי אם בית המשפט יסיר אותו, בכוונתם לערער על ההחלטה.

 

מה שכן הותר לפרסום הוא כי במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, הוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת מתושב חוץ. בנו של אותו תושב חוץ העדיף לשמור על שתיקה. את עמדתו הוא הסביר ל-ynet: "גם לכם יש הורים, אתם בוודאי מבינים את הצורך להגן עליהם".


פורסם לראשונה 07/05/2008 20:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. פרשה חדשה
צילום: רויטרס
מומלצים