שתף קטע נבחר

דיווח: פעילה בליכוד עומדת מאחורי חקירת רה"מ

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ממשיך בקו ההגנה שלו וטוען כי אנשי ימין עומדים מאחורי חשיפת הפרשה האחרונה. מקורביו מסרו לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון כי פעילה ידועה בליכוד היא שאחראית לחקירות. הליכוד: זהו ספין של אולמרט

מקורות המקורבים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מסרו לעיתון "א-שרק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון כי מי שעומדת מאחורי חקירות המשטרה היא פעילה ידועה בליכוד. לדבריהם, היא החליטה לחשוף את הפרשה בעיתוי הנוכחי בשל התקדמות המשא ומתן המדיני.

 

לדברי אותם מקורבים, "המהלכים המדיניים באזור המוכיחים שאולמרט הבטיח להשיג התקדמות גדולה במשא ומתן ולהגיע לסיכוי אמיתי למהלך של שלום במזרח התיכון כולו, ולהשגת שלום בין ישראל לכל מדינות ערב". מקורבי אולמרט משתמשים בימים האחרונים בקו ההגנה הזה, וטוענים כי עיתוי חשיפת הפרשה אינו מקרי, וגם זהות המעורבים אינה מקרית.

 

"צריך לשים לב לזהות המעורבים בפרשה. מדובר באנשים בעלי דעות שונות מאלו של ראש הממשלה", אמר אחד ממקורביו ל-ynet, "זה לא מקרי שהפרשה הזו צצה דווקא עכשיו, כשדברים גדולים היו אמורים לקרות בתחום המדיני". 

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "זהו ספין שקוף של אולמרט לקראת הסרת צו איסור הפרסום. בכל מקרה, חקירות ראש הממשלה אינן בין הליכוד לבינו, אלא בין מערכת המשפט לבינו".

 

פרטי פרשת אולמרט עדיין אסורים לפרסום בישראל, אבל כלי תקשורת בעולם מדווחים על הפרשה. לנוכח המצב המביך, העריכו גורמים בפרקליטות ובמשטרה כי במוצאי יום העצמאות יצומצם צו איסור הפרסום בנוגע לחשדות החדשים נגד ראש הממשלה. משרד המשפטים יפנה לבית המשפט בירושלים בבקשה לצמצם את צו איסור הפרסום, ואז יתאפשר לשפוך מעט אור על הפרשה.

 

אתר האינטרנט של ה"ניו-יורק פוסט" האמריקני חשף את עיקרי הפרשה, ואחריו נפרץ הסכר. "ניו יורק טיימס" פרסם כתבה מפורטת בה תיאר את השתלשלות האירועים, כמו גם את התנהלותו הכללית של תושב החוץ המעורב בפרשה. 

 

אנשי העיתון אף הגדילו לעשות ויצרו קשר עם בני משפחתו של האיש, שהסבירו כי אין שום בסיס לשמועה לפיה מדובר בניסיון פוליטי למוטט את ראש הממשלה, בעיתוי מושלם עם הפרסומים בדבר מסרים שהועברו לסוריה. ה"מירור" הבריטי, שמתעסק חדשות לבקרים בצדה הצהוב של העיתונות, בחר להגיש הפעם לקוראיו ידיעה רצינית ומפורטת, המסבירה בדיוק במה נחשד ראש ממשלת ישראל. העיתון השווה בין הפרשה הנוכחית לבין מאסרו של עמרי שרון.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה, אהוד אולמרט
צילום: AFP
מומלצים