שתף קטע נבחר

הנפט סגר לראשונה מעל 125 דולר לחבית

עונת הקיץ בארה"ב, המתאפיינת בצריכה גבוהה יחסית של נפט, תחל בצל קיצוץ התפוקה בניגריה. החבלות במתקני הנפט במדינה האפריקאית, בשילוב עם היחלשות הדולר, מביאים לנסיקה במחיר הנפט

החבלות החוזרות ונשנות בצנורות ומתקני הנפט של חברת "של" בניגריה, הביאו את התפוקה במדינה באפריל לרמתה הנמוכה מזה עשור. אירועים אלו משפיעים על מחיר החוזים העתידיים על הנפט.  מחיר חבית נפט למסירה בחודש יוני סגר הערב (ו') ברמה של 125.96 דולר, בבורסת הסחורות של ניו-יורק. במהלך המסחר חצה הנפט את רף ה-126 דולר לחבית ונסחר בשיא של 126.20 דולר, אך נסוג. 

 

העלייה מתרחשת גם משום שעונת הקיץ בארה"ב, העומדת בפתח, מתאפיינת בצריכה גבוהה יחסית של נפט. הן קיצוץ התפוקה בניגריה, והן היחלשות הדולר מובילים לעלייה נוספת במחיר הזהב השחור. אימרות חוזרות ונשנות מצידם של ראשי קרטל ייצואניות הנפט, אופ"ק, בדבר הותרת התפוקה על כנה, מוסיפות אף הן שמן למדורת המחירים.

 

באופ"ק מפנים את האצבע המאשימה לחולשת הדולר (מחיר הנפט נקוב בדולרים), וטוענים שלא מדובר בעלייה הנובעת ממחסור במלאי הנפט ותזקיקיו. זאת, על אף שנשיא הקרטל, חאקיב חליל, מסר שמחיר חבית נפט עלול להגיע ל-200 דולר אם המגמה של היחלשות המטבע האמריקני תמשך. נזכיר, כי במשך 2007, כמעט והוכפל מחיר הנפט.

 

 


פורסם לראשונה 09/05/2008 15:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים