שתף קטע נבחר

דיכטר: תנו לחוקרים לעבוד; רה"מ: לא מטיל דופי

אל תדברו סרה במשטרה, ביקש השר לביטחון פנים מעמיתיו למפלגה ולממשלה. אולמרט: לא מטיל דופי בעבודת המשטרה והפרקליטות. על רקע פרשת טלנסקי, הפכה ישיבת 'שרינו' למפגן תמיכה בראש הממשלה. מופז: הוא זכאי עד שיוכח אחרת. ורק ציפי לבני מילאה פיה מים

בעוד פרקליטיו מחממים מנועים לקראת הקרב המשפטי, ובמערכת הפוליטית יש מי שמטיל ספק באשר ליכולתו למשול בעיתוי כה רגיש - זוכה אהוד אולמרט לגיבוי מחבריו למפלגה ולשולחן הממשלה: פורום "שרינו", שהתכנס הבוקר (יום א'), הפך למפגן תמיכה בראש הממשלה, בצל פרשת טלנסקי המתפתחת במהירות.

 

כזכור, במוצאי יום-העצמאות, עת צומצם הצו הגורף ופרטי הפרשה פורסמו סוף-סוף גם בתקשורת הישראלית, התייצב אולמרט מול המצלמות והצהיר: "מעולם לא קיבלתי שוחד, לא לקחתי אגורה אחת לכיסי". הוא התחייב כי אם תתגלגל הפרשה לכדי המלצה של היועץ המשפטי לכתב אישום נגדו, יתפטר מיד מתפקידו.  

 

רוב שרי קדימה ביקשו הבוקר לחזק את ידיו. "זכות החפות

 עומדת לראש הממשלה כמו לכל אזרח אחר, הוא זכאי עד שיוכח אחר", אמר שאול מופז והוסיף: "הוא אמר דברים ברורים במוצאי החג". על רקע הדיבורים על פריימריז שכבר בפתח, הבהיר שר התחבורה: "אין צורך שקדימה תאיץ תהליכים. ענייני המדינה קודמים לכל דבר, צריך לתת לראש הממשלה להמשיך ולנהל את ענייני המדינה".

 


בלי דופי: אולמרט מגיע לישיבה השבועית (צילום: AP)

 

גם מאיר שטרית שיבח את אולמרט על הדברים שהשמיע מול המצלמות: "הם ראויים והוגנים בנסיבות". זאב בוים: "ראש הממשלה נתן הודעה לציבור, שהייתה נכונה ובעיתוי הנכון, ואיזנה את חרושת השמועות סביב הפרשה הזאת. המפלגה צריכה להתאחד מאחוריו". רוחמה אברהם-בלילא: "זו שעת מבחן לקדימה, צריך לעמוד מאחורי ראש הממשלה כחומה בצורה".

 

אף מילה מלבני

אולמרט עצמו לא הוסיף לדבר על פרטי הפרשה - אבל לא רק הוא: גם ממלאת-מקומו, שרת החוץ ציפי לבני, מילאה פיה מים. לאחר מכן חזרו מקורביה על הודעתה מן השבוע שעבר, עוד בטרם פורסמה הפרשה, ולפיה יש לאפשר לגורמי אכיפת החוק לבצע את חקירתם ולשמר את הפרדת הרשויות. 

 

השר אבי דיכטר, האמון על מערכת אכיפת החוק, ביקש מעמיתיו ש"לא

לדבר סרה במשטרה בפורום שכזה", ולאפשר לחוקרים להשלים את מלאכתם. זאת, בעקבות הערה שהשמיע יו"ר המרכז לשלטון מקומי וחבר קדימה, עדי אלדר: "אני תוהה לגבי פעילות החקירה. בשל האווירה שנוצרה טרם הסרת איסור הפרסום, חשבתי שמינימום ראש הממשלה חשוד שהוא ירה במישהו". אולמרט הבהיר: "אני לא מטיל דופי בעבודת המשטרה והפרקליטות".

 

כך או כך, גם שרי ש"ס תמכו הבוקר באולמרט. "צריך להמתין בסבלנות עד לסיום חקירת הפרשה ולשמוע על ההתפתחות", העיר אלי ישי, "כל מילה בזמן הזה מיותרת לחלוטין. אותי מדאיגה הרבה יותר העובדה שלא התקבלו החלטות בנוגע לעוטף עזה ובנושא לבנון". עמיתו, השר יצחק כהן, ציין שראש הממשלה יכול להמשיך ולכהן בשלב זה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיבוי למשטרה: דיכטר
צילום: צפריר אביוב
הוא זכאי: מופז
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מחרישה: לבני
צילום: דודי ועקנין
מומלצים