שתף קטע נבחר

מחר: עיצומים של הסגל הזוטר באוניברסיטת ת"א

חברי הסגל הזוטר ישביתו את הלימודים באוניברסיטה בין 12 ל-2 בצהריים. העילה: "גרירת רגליים" במשא-ומתן

לקראת שביתה: ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטאות יערוך מחר (יום ב') אסיפות הסברה. באוניברסיטת תל-אביב ישביתו חברי הסגל את הלימודים למשך שעתיים. הצעדים נעשים במחאה על כך שלא הושג הסכם עם ועד ראשי האוניברסיטאות לגבי שיפור בתנאי העסקתם ושכרם, בדגש על המורים מן החוץ.

 

רק בשבוע שעבר התחייבו אנשי הסגל בישיבה שנערכה בוועדת החינוך של הכנסת, שלא להשבית את פתיחת סמסטר ב' ולתת הזדמנות נוספת למשא ומתן באמצעות "מתווך". אנשי הסגל הסכימו לכך שנציגי ות"ת (הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה - מ.ז.) יתווכו בינם לבין ועד ראשי האוניברסיטאות. כעת, במקום שביתה מלאה הם מקיימים שיבושים שונים במערך הלימודים.

 

מחר בין השעות 12:00-14:00 לא יקיימו חברי הסגל הזוטר שיעורים. אסיפת ההסברה תיפתח בהפגנה משותפת לארגון הסגל האקדמי הזוטר ולאגודת הסטודנטים, בהשתתפות יו"ר האגודה. אסיפת הסברה תיערך באוניברסיטת חיפה ביום שלישי', גם כן בין 12:00-14:00.

.

שיאון קורן, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות, אמר: "לאור גרירת המשא ומתן על תיקון תנאי עבודתם של עוזרי ההוראה ושל המרצים מן החוץ יערכו השבוע ארגוני הסגל האקדמי הזוטר אסיפות הסברה. חברי הסגל הזוטר מברכים על התערבות המועצה להשכלה גבוהה ושרת החינוך בסכסוך, ומקווים כי צעד זה ישים סוף לגרירת הרגליים של הנהלות האוניברסיטאות".

  

סגן יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל-אביב, דני שפרוך, הוסיף : "לאחר חודשים רבים של סחבת וגרירת רגליים מצד ועד ראשי האוניברסיטאות, סבלנותנו פוקעת. חברי הארגון שלנו מועסקים בשכר רעב, כעובדי קבלן, ללא פנסיה וזכויות סוציאליות כלשהן. אנו פונים אל ראשי האוניברסיטאות: גלו אחריות. בל נאבד את הסמסטר בשל עקשנות מיותרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוניברסיטת תל-אביב. ארכיון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים