שתף קטע נבחר

בכיר בחמאס: דחיית הרגיעה תוביל לעימות כולל

"אהוד ברק רוצה להוכיח שהוא גיבור יותר משרי הביטחון הקודמים שכשלו, אבל גם הוא ייאלץ לספור את ההרוגים הישראלים", מאיים בכיר בחמאס, שאומר כי על ישראל לאמץ את הרגיעה: "דחיית היוזמה תוביל לכך שלשליט יהיו הרבה חברים מתוך צבא הכיבוש"

"אם ישראל דוחה את ההצעה , היא נושאת באחריות ישירה לבטחון תושביה שייפגעו", אמר ל-ynet גורם בכיר בחמאס, בהתייחסו למסרים שהועברו לשר המודיעין המצרי המבקר בישראל. ברצועת עזה מאיימים כי אם ישראל תדחה את הצעת הפלגים לרגיעה, ההסלמה בעימות הישראלי-פלסטיני תהיה בלתי נמנעת.

 

בכיר החמאס טען כי "ברק רוצה להוכיח שהוא גיבור יותר משרי הביטחון הקודמים שכשלו, אבל גם הוא ייכשל וייאלץ לספור את ההרוגים הישראלים כשנוציא את כל מה שברשות ההתנגדות הפלסטינית".

 

לדבריו, בחמאס דורשים שכל הסכם רגיעה יכלול את פתיחת המעברים: "רגיעה שלא תפתור את הסוגיה הזו אינה רגיעה, ומבחינתנו לא תהיה קיימת כלל או לפחות חלקית. משמעות הדבר היא שאנו זכאים להשתמש בכל הקלפים, או בחלק מאלה העומדים לרשותנו. דחיית היוזמה תוביל לכך שלשליט יהיו הרבה חברים מתוך צבא הכיבוש".

 

אותו גורם בחמאס אף הביע חשש שהפרשיות האחרונות הנוגעות לראש הממשלה אולמרט יתרמו את חלקן בהסלמה. "על פי הדיווחים בכלי התקשורת הציוניים, אולמרט נמצא במצוקה. ההיסטוריה הוכיחה שבכל פעם שמנהיג ציוני נמצא במצוקה פנימית, הוא מנסה להסיט את האש לעבר הפלסטינים ולשנות את מוקד תשומת הלב הציבורית. דחיית הרגיעה מהווה מבחינתנו אות להערכות לעימות כולל, שבו הישראלים יעלו את רף התוקפנות".

 

גם איומים על מנהיגי התנועה לא משנים את הטון בחמאס. בכיר התנועה אומר כי "שערה אחת שתיפול מראשו של אחד ממנהיגינו

תפתח שערי גיהנום על הציוניים, ואני לא מתכוון רק לשדרות וסביבתה. כל פלסטין תהיה בטווח האש והמתאבדים שלנו".

 

ובתוך כך, בתנועת חמאס נערכים להציף את מעברי הרצועה בפלסטינים שימחו על הסגר. עיקר המאמץ יופנה למעבר רפיח ולמעבר ארז, בקריאה לשבור את המצור על רצועת עזה. היום אמר בכיר החמאס, ד"ר מחמוד א-זהאר, כי "המצור על רצועת עזה נכשל וייכשל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט וסולימאן. ההצעה נדחתה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: זאב טרכטמן
ברק. "רוצה להיות גיבור"
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים