שתף קטע נבחר

הערכה: יוארך הצו המעכב יציאת טלנסקי לחו"ל

במשטרה ובפרקליטות מחכים שבית המשפט יזמן את עד המפתח לעדות מוקדמת בפרשה שבה חשוד ראש הממשלה. טלנסקי מבקש להעיד ולנסוע לאשתו החולה, אך גורמי משפט אמרו ל-ynet: "אולי נאלץ לבקש להאריך את הצו נגדו"

החוקרים ממשיכים לאסוף עדויות ומסמכים בפרשת אולמרט החדשה, אך בינתיים - בניגוד לציפיות במשטרה ובפרקליטות - בית המשפט המחוזי טרם קבע תאריכים לעדות המוקדמת של משה (מוריס) טלנסקי. גורמי משפט מעריכים כי ייתכן שייאלצו לבקש להאריך את שהותו בישראל. עורכי דינו של ראש הממשלה כבר הודיעו שיערערו לבית המשפט העליון נגד מתן העדות המוקדמת, אך גם ערעור זה טרם הוגש.

 

טלנסקי מבקש להעיד ולצאת את הארץ על מנת לבקר את אשתו החולה בארצות הברית. למרות זאת, גורמים משפטיים הבהירו אמש (יום ב') ל-ynet כי "אם יהיה צורך, צו עיכוב היציאה מן הארץ שהוצא נגד טלנסקי, שאמור לפוג ביום רביעי - יוארך".

 

טלנסקי נחשב לאחד מאנשי המפתח בפרשה. לפי החשד, הוא האיש שגייס את הכספים שהועברו שלא כדין לאולמרט. היום הוא זומן לחקירה נוספת במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, שם תושאל משעות הצהריים ועד הערב. בימים הקרובים ייתכן שתחליט המשטרה לחקור פעם נוספת גם את ראש הממשלה.

 

במקביל לחקירת טלנסקי ערכו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חיפוש בעיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים. גם לפני כחמישה חודשים פשטו חוקרי היחידה על כמה משרדי ממשלה, ובהם משרדי עיריית ירושלים, באשר לחקירות אחרות המתנהלות נגד אולמרט.

 

כמה שעות קודם לסבב החקירה הנוסף העריך ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, שכיהן כאחראי על המלחמה בשחיתות במשרד מבקר המדינה, כי "בסופו של דבר יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה". הוא דיבר במסיבת עיתונאים שבה הציג את רשימת "מהפך בחיפה" שבה יתמודד בבחירות לעיריית חיפה.

 

החשד: קבלת כספים שלא כדין

במוצאי יום-העצמאות, עת צומצם הצו הגורף ופרטי הפרשה פורסמו סוף-סוף גם בתקשורת הישראלית, התייצב אולמרט מול

המצלמות והצהיר: "מעולם לא קיבלתי שוחד, לא לקחתי אגורה אחת לכיסי". הוא התחייב כי אם תתגלגל הפרשה לכדי המלצה של היועץ המשפטי לכתב אישום נגדו, יתפטר מיד מתפקידו.  

 

ראש הממשלה חשוד בקבלת כספים שלא כדין, בתקופות כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. על-פי החשד אולמרט קיבל לאורך זמן מעטפות עם כסף מזומן - ככל הנראה מאות אלפי דולרים. גורמי משטרה אמרו ל-ynet כי החקירה עשויה להימשך שבועות ואפילו חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלה להעיד בקרוב?
צילום: גיא אסיאג
מומלצים