שתף קטע נבחר

חשד: טלנסקי נתן כסף, אולמרט נתן פסי האטה

פרשת מעטפות הכסף הולכת ומסתעפת. מתברר כי חוקרי המשטרה חושדים שאולמרט, בהיותו ראש עיריית ירושלים, הציב פסי האטה ליד בית בנו של טלנסקי, לאחר שהאחרון ביקש

מה צריך לעשות כדי שהעירייה תציב פסי האטה ברחוב שלכם? לאחר שמשה טלנסקי העיד כי נתן מעטפות עם מזומנים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מנסים חוקרי המשטרה לבדוק מה קיבל בתמורה. בין היתר נבדק חשד שאולמרט, כאשר היה ראש עיריית ירושלים, הציב פסי האטה ליד בית בנו של טלנסקי, יצחק, בשכונת הר-נוף בבירה, לאחר שטלנסקי טען שמכוניות נוסעות במהירות ברחוב שבו גרים נכדיו הקטנים.

 

המשטרה תמשיך לזמן בתקופה הקרובה עדים נוספים שיוכלו לשפוך אור על הפרשה הסבוכה. בין היתר זומן המיליארדר האמריקני, שלדון אדלסון, למסור עדות. טלנסקי ביקש מאולמרט לסייע לו לקדם מיזם של מיני-ברים במלונות ברחבי העולם, שבסופו של דבר לא יצא לפועל. על-פי העדות של טלנסקי, אולמרט היה אמור לשוחח גם עם אדלסון שהוא בעל מלונות פאר.

 

אמש (יום ב') נחקר טלנסקי באזהרה משך שעות ארוכות (יום ב') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה (יאח"ה). הוא נשאל על עדויות ומסמכים חדשים שנאספו בידי המשטרה ונוגעים לפרשה החדשה בה חשוד ראש הממשלה אולמרט כי קיבל כספים שלא כדין, בתקופות כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. במקביל, ערכו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חיפוש בעיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים.

 

"ידיעות אחרונות" מדווח היום כי החוקרים בודקים חשדות לפיהם קידם אולמרט, בהיותו ראש העיר ואחר כך שר התמ"ת, הפשרת קרקעות בירושלים ומכרזים עבור אנשים הקשורים למוריס טלנסקי. טלנסקי טען כי אין לו קרקעות בישראל ויש לו רק דירה אחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה טלנסקי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים