שתף קטע נבחר

מלחמת מחירים: כמה עולה לגלוש בסלולרי?

שלוש חברות הסלולר הודיעו אחת אחרי השניה כי הורידו באופן משמעותי את מחירי הגלישה לאינטרנט באמצעות מכשירי מודם סלולרי. כמה זה עולה?

חברות הסלולר הודיעו אתמול (ב') כי הן מוזילות את מחירי הגילשה לאינטרנט באמצעות מודם סלולרי, וחלקם אף משנות את צורת התמחור. זאת אחרי העלאות מחירים בשיחות הטלפון.

 

חברת אורנג' הייתה הראשונה שהודיעה על הוזלת המחיר ל-99 שקלים לחודש, ומיד אחריה הצטרפו גם סלקום ופלאפון למרוץ והודיעו אף הן על תעריפים חדשים - 129 שקלים ו-119 שקלים לחודש, בהתאמה.

 

חבילות הגלישה אמורות לספק למשתמשי הסלולר קישוריות מלאה עם עולם האינטרנט הן מהמכשיר הסלולרי ובמיוחד לאנשים שמסתובבים עם מחשבים ניידים ומתחברים לאינטרנט באמצעות המכשיר האישי או כרטיס מודם ייעודי. בכל החברות המחירים כוללים מודם סלולרי בהטבה, ובהתחייבות של 18 חודשים. בסלקום מציינים כי ישנה אפשרות לבטל את העסקה תוך שבעה ימים.

 


חבילות גלישה בסלולר
חבילות גלישה בסלולר
חברה סלקום פרטנר (אורנג') פלאפון
מחיר חבילה לחודש 129 שקלים 99 שקלים 119 שקלים
מהירות הורדה 2.8 מגהביט לשניה 2.8 מגהביט לשניה 2.4 מגהביט לשניה
מהירות העלאה 1.4 מגהביט לשניה 384 קילוביט לשניה 144 קילוביט לשניה
הגבלת תעבורה חודשית בלתי מוגבל 5 גיגהבייט 10 גיגהבייט
 

 

חברות הסלולר מתקרבות במחירים הללו למחירי גלישה באינטרנט הביתי - גלישה במהירות של 1.5 מגה בקו ביתי כולל תשלום לספק עולה כ-80 שקלים בחודש.

 

סמנכ"ל הטכנולוגיות של סלקום, ליפא אוגמן, התייחס למושג "בלתי מוגבל" : וציין כי זה נתון "תחת מגבלות שימוש הוגן". לדברי החברה כל עוד מדובר בשימוש סביר והגיוני אין כל הגבלה (גם למשתמשים שיגלשו ויגיעו לתעבורת מידע של 10 גיגה בחודש). יחד עם זאת, הזהיר כי כאשר משתמש ינצל את החבילה לשימוש "מוגזם" (כדוגמת הורדות כבדות בשיתוף קבצים), החברה שומרת לעצמה להגביל או לחסום את הגולש.

 

בהקשר זה יש לציין כי גם אצל ספקיות האינטרנט הביתי קיימת מגבלה בחוזה לתעבורת גלישה, אולם לרוב המגבלה הזו לא נאכפת פרט למקרים מסויימים בהם פונים לגולש ומאיימים לנתק אותו במידה שלא יוריד את נפח הגלישה שלו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים