שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מפקד חיל האוויר הטרי: בפנינו אתגרים מורכבים

  אלוף עידו נחושתן נכנס לתפקידו כמפקד חיל האוויר הישראלי ואמר כי עבודה רבה לפניו: "ישראל חיה בסביבה אסטרטגית דינמית, משתנה ורווית איומים וסיכונים"

  בטקס חילופי מפקדי חיל האוויר אמר האלוף עידו נחושתן, הנכנס לנעליו של אליעזר שקדי, כי בפניו ובפני חיל האוויר ניצבים "אתגרים מבצעיים מורכבים בכל קנה מידה".

   

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, אמר כי משימתו של המפקד החדש להמשיך ולהכין את החיל להתמודדות עם הטרור הפלסטיני וכן עם איומים בטווחים קרובים ורחוקים יותר. אשכנזי איחל לנחושתן שבתקופתו "נזכה לראות את רון ארד ושאר

  הנעדרים חוזרים מהגיחה הארוכה, שנמשכת כבר יותר משני עשורים". 

   

  נחושתן אמר כי "ישראל חיה בסביבה אסטרטגית דינמית, משתנה ורווית איומים וסיכונים. כך למשל, המשטר האיראני משלב רטוריקה ארסית עם מעשים של ממש, על בסיס אידיאולוגיה השוללת את זכותה של ישראל להתקיים". המפקד הנכנס הזכיר את המתרחש בזירה הצפונית והגדיר את המתרחש בלבון כ"בניין כוח מדאיג ואי יציבות". הוא התייחס גם לסוגיה הפלסטינית והזכיר את הטרור ש"ממשיך ופוגע ללא הרף באזרחים ישראלים".

   

  האלוף נחושתן אמר עוד כי "הקוד הגנטי של החיל דוחף אותנו למצוינות, יוזמה, פתיחות מחשבתית ודבקות במשימה". בנאומו הזכיר נחושתן לא רק את הנווט הנעדר, אלא גם את שלושת החיילים החטופים, גלעד שליט, אלעד רגב ואודי גולדווסר, והביע תקווה לשובם הקרוב. 

   

  שקדי: לא לשקוט לרגע

  המפקד היוצא שקדי אמר כי המדינה עומדת כיום בפני "איומים שכמותם לא ידענו. עלינו להיערך להתמודדות עמם כמדינה, כצבא וכחיל... במהלך שנות שירותי בחיל, ובוודאי בעת האחרונה, שבתי ונוכחתי כי המציאות עולה על כל דימיון. פעילותנו היא מקור לגאווה וסיפוק - אך איננו יכולים לשקוט לרגע, עלינו להיערך לכל התפתחות ולכל איום".

   

  אתמול התייחס מפקד חיל האוויר היוצא לסוגיות הביטחוניות, ואמר: "אין דבר שהוא בלתי אפשרי. אנשי חיל האוויר נותנים מענה מעולה לאיומים השונים, ובהן גם התמודדות עם טווחים ארוכים".  בנוגע לאיום האיראני אמר שקדי כי "חיל האוויר מוכן לכל משימה שהמדינה תטיל עליו".

   

  שקדי פושט את מדיו היום, אחרי יותר מארבע שנים שבהן פיקד על חיל האוויר. "זו תקופה מלאה בעשייה והתוצאות המדברות בעד עצמן", סיכם קצרות בפגישה שערך עם עיתונאים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות אתר דובר צה"ל
  נחושתן. אתגרים מבצעיים
  באדיבות אתר דובר צה"ל
  מומלצים