שתף קטע נבחר

מחמוד א-זהאר: שליט אינו חלק מהרגיעה

בכיר חמאס מבהיר כי גלעד שליט לא יהיה חלק מהסכם הרגיעה עם ישראל: "לא ניתן אותו בחינם". לדבריו, השיחות על חילופי שבויים אינן קשורות לשיחות על רגיעה. נועם שליט אמר ל-ynet: "א-זהאר מיתמם, או עושה את עצמו. ישראל מוכנה לשחרר 450 אסירים, כולל כאלה עם דם על הידיים"

ראש הממשלה ושר הביטחון דרשו משר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, לכלול את גלעד שליט בעסקת רגיעה מול חמאס, אבל בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר, חותם הבוקר (יום ג') את הגולל על האפשרות הזו.

 

"לא נציע את שליט בחינם", אמר א-זהאר. לדבריו, השיחות על חילופי שבויים אינן קשורות לשיחות על רגיעה, "מי שסבור שסוגיית שליט תיפתר ללא שיקול דעת, טועה לחלוטין. סוגיית חילופי השבויים נפרדת לחלוטין מסוגיית הרגיעה". הוא דיבר במהלך אירוע ה"נכּבה" ברצועת עזה.

 

אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בעקבות דבריו של א-זהאר כי "הוא מיתמם, או עושה את עצמו. אף אחד מעולם לא ביקש לשחרר את גלעד בחינם. המדינה מוכנה לשחרר 450 אסירים, גם כאלה עם דם על הידיים וכולם יודעים את זה".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, דרש אתמול בפגישתו עם סולימאן לכלול את קידום המגעים לשחרור החייל החטוף, כתנאי להצטרפותה של ישראל להסכם הרגיעה עליו חתמו כלל הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה. לדברי אולמרט, "קידום שחרורו של גלעד שליט הוא חלק מההסדר ברצועת עזה". דברים דומים שמע סולימאן גם משר הביטחון, אהוד ברק.

 

בפגישה עם שרת החוץ, תבעה גם לבני מסולימאן לבקש מחמאס את קידום שחרורו של שליט, כחלק מהסכם הרגיעה ברצועת עזה: "המבחן הקובע מבחינתי הוא מבחן התוצאה ולא מבחן ההצהרה. כל עוד עזה נשלטת על ידי החמאס היא אחראית לגלעד שליט, ולא יהיו עסקים בעזה כל עוד הוא בשבי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחמוד א-זהאר
צילום: רויטרס
גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
מומלצים