שתף קטע נבחר

עובד בעיריית י-ם: לא רוצים להסתבך בחקירות

יממה לאחר הפשיטה של חוקרי יאח"ה על עיריית ירושלים, מנסים העובדים לשדר עסקים כרגיל. עם זאת, אמר אחד העובדים: "כל החקירות האלה לא ממש עושות טוב לעבודה ולאנשים. כל מי שהיה בחקירה - מפחד". מנגד אמר דובר העירייה: "החקירה לא פוגעת בשגרת העבודה"

בעיריית ירושלים מנסים היום (ג') לשדר עסקים כרגיל, לאחר שאתמול פשטו חוקרי המשטרה על משרדי העירייה והחרימו מסמכים שונים בפרשת "מעטפות הכסף", בה מעורב ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בין היתר, הגיעו חוקרי יאח"ה למחלקת אגף פיתוח תשתיות ותחבורה - כדי לבדוק את נושא בניית פסי האטה ברחוב בו מתגורר בנו של משה טלנסקי, העד המרכזי בפרשה.

  

בעירייה אמרו כי הגעת החוקרים בפעם השנייה למשרדים אינה נעימה, אך הם הבהירו כי לא נחקרו עובדים.

"רוב הפקידות הבכירה שעבדה בעירייה בתקופתו של אולמרט כמעט ואינה נמצאת כיום בעיריית ירושלים. רובם המשיכו עם אולמרט הלאה למשרד התמ"ת ולמשרד ראש הממשלה", אומר דובר עיריית ירושלים, גידי שמרלינג. "מצד אחד לא נעים שהמשטרה באה לעירייה, אבל מצד שני החקירה לא פוגעת בשגרת העבודה".

  

אולם, שלא לייחוס, לא כולם סבורים כמו דובר העירייה. גורם בכיר במחלקת תכנון ובנייה מספר על התחושות במסדרונות עיריית ירושלים. אמנם החוקרים לא הגיעו למחלקה בה הוא פועל, אך רישומיה של חקירת פרשת הבית ברחוב כרמיה, עדיין ממשיכה לתת את אותותיה. "כל הפקידים במחלקה שלנו, שנחקרו בפרשת כרמיה נחקרו כעדים ולא כחשודים. אבל כל החקירות האלה לא ממש עושות טוב לעבודה ולאנשים. כל מי שהיה בחקירה - מפחד". 

 

לא לוקחים אחריות והסחבת גדלה

אותו עובד אומר כי ישנה סחבת גדולה בעבודה והפקידים מעדיפים שלא לקחת אחריות מתוך החשש להסתבך. "בדברים שהייתי רוצה לעזור לסדר לאנשים, היום אני חושב פעמיים. לא שזה פלילי, אבל אני לא מעוניין להסתבך בחקירות", מעיד העובד על עצמו.  

 

גם בקרן החדשה לירושלים, אותה ייצג טלנסקי בחו"ל ובאמצעותו הועברו תרומותיהם של תורמים לקופת הקרן, מכחישים כל קשר לפרשה. "טלנסקי היה נציג של הקרן בארצות הברית, אבל למעשה מדובר ביישות משפטית נפרדת. ברור שיש קשר אידיאולוגי בין הנציגות בארצות הברית לקרן בישראל, אבל טלנסקי לא עסק בגיוס כספים", אומר יועץ התקשורת של הקרן, משה בהגאון.

 

במסגרת הפרשה הועלו שמות של אנשי עסקים חרדים - כמעורבים, אך הם יצאו בהכחשה בכלי התקשורת החרדיים על מעורבותם. מחזיק תיק תכנון ובנייה וסגן ראש עיריית ירושלים, יהושע פולק, הגיב על מעורבותו. "הכל עורבא ופרח, נסעתי לשמחה משפחתית ושמעתי שבארץ הכל רועש ופולק קשור. אני לא מכיר את האיש הזה טלנסקי", הוא אמר למוקד החדשות הקול החרדי.

 

בזמן שהחלו לצוץ פרטים ראשונים מהפרשה בתקשורת שהה פולק בארה"ב, מה שרק הוסיף לחרושת השמועות על מעורבותו. גם איש העסקים משה רייך מיהר לשגר הכחשה. "הכל שטויות, הכל דברים מצוצים מהאצבע, לכל הדברים שהתפרסמו אין להם שום אחיזה במציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עיריית ירושלים. משדרגים עסקים כרגיל
צילום: אלכס קולומויסקי
אולמרט. "הבכירים עזבו איתו"
צילום: AFP
טלנסקי. ביקש פסי האטה?
צילום: גיא אסיאג
מומלצים