שתף קטע נבחר

חקירת רה"מ: אדלסון ואברמס העידו במשטרה

המיליארדרים מסרו עדות הקשורה למסמכים שהחרימה המשטרה ממשרדי התמ"ת, לבדיקת החשד שרה"מ סייע לטלנסקי לשווק מיני-ברים. אדלסון טען בעדותו, כי הוא אינו זוכר שום פנייה של אולמרט בעניין זה

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטו בצהריים (יום ג') על משרד התמ"ת בירושלים ואספו מסמכים הקשורים לחקירה החדשה שנפתחה נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. המסמכים נוגעים לתקופה שבה שימש אולמרט כשר התמ"ת. במקביל, גם אנשי העסקים דניאל אברמס ושלדון אדלסון מסרו עדות.

 

החוקרים שהגיעו למשרד התמ"ת בודקים חשד כי אחד העדים המרכזיים בפרשה, משה (מוריס) טלנסקי, שבעלותו חברה לשיווק מיני-בר, פנה לאולמרט כדי שיסייע בקידום מכירת המכשירים. לפי החשד, טלנסקי ביקש מאולמרט לסייע לו ליצור קשר עם בעלי מלונות.

 

במהלך עדותו של אדלסון הוא נשאל על-ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה - האם הוא זוכר פנייה של אולמרט אליו בעניינו של משה טלנסקי בנושא המיני בר. אדלסון טען כי הוא אינו זוכר שום פנייה. מוקדם יותר ישבו אולמרט ואדלסון זה לצד זה בארוחת צהריים חגיגית שכינס הנשיא, שמעון פרס, לקראת ועידת הנשיא.

 

בימים הקרובים צפויה המשטרה לחקור פעם נוספת את ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, ומקורבו של ראש הממשלה, עו"ד אורי מסר. לאחר חקירתם צפוי להיערך עימות בין השניים.

 

ההערכה היא שראש הממשלה יחקר פעם נוספת, עוד לפני הליך העדות המוקדמת בבית משפט המחוזי בירושלים, מפני שלצורך ההליך עצמו אמורים עורכי הדין של ראש הממשלה לקבל את חומר החקירה. בית המשפט טרם קבע מועד להליך זה, ועורכי דינו של אולמרט כבר הודיעו שיערערו לבית המשפט העליון על ההחלטה לגבות עדות מוקדמת מטלנסקי.

 

הפשיטה על משרדי התמ"ת היא הפשיטה השנייה ביומיים האחרונים במסגרת הפרשה החדשה. אתמול ערכו השוטרים חיפוש במשרדי עיריית ירושלים. במקביל, נחקד באזהרה טלנסקי.

 

לפי החשד, טלנסקי הוא האיש שגייס את הכספים שהועברו שלא כדין לאולמרט.בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לגבות עדות מוקדמת מטלנסקי, המבקש לשוב לארה"ב. פרקליטיו של ראש הממשלה הודיעו, כי יערערו על ההחלטה לבית המשפט העליון.

 

הבוקר פורסם כי חוקרי המשטרה בודקים בין היתר חשד שאולמרט, כאשר היה ראש עיריית ירושלים, הציב פסי האטה ליד בית בנו של טלנסקי, יצחק, בשכונת הר-נוף בבירה, לאחר שטלנסקי טען שמכוניות נוסעות במהירות ברחוב שבו גרים נכדיו הקטנים. במקביל, דיווח "ידיעות אחרונות" כי החוקרים בודקים חשדות לפיהם קידם אולמרט, בהיותו ראש העיר ואחר כך שר התמ"ת, הפשרת קרקעות בירושלים ומכרזים עבור אנשים הקשורים למוריס טלנסקי. טלנסקי טען כי אין לו קרקעות בישראל ויש לו רק דירה אחת.

 

אתמול העריך ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, שכיהן כאחראי על המלחמה בשחיתות במשרד מבקר המדינה, כי "בסופו של דבר יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה". הוא דיבר במסיבת עיתונאים שבה הציג את רשימת "מהפך בחיפה" שבה יתמודד בבחירות לעיריית חיפה.


פורסם לראשונה 13/05/2008 16:07

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אולמרט. פשיטה על משרדו לשעבר
צילום: AFP
שלדון אדלסון. העיד
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 10
אולמרט ואדלסון בוועידת הנשיא
צילום: ערוץ 10
טלנסקי. איש מפתח בפרשה
צילום: גיא אסיאג
מומלצים