שתף קטע נבחר

רקטת גראד פגעה בקניון באשקלון: 15 נפצעו

הרקטה פגעה סמוך לשעה 18:00 בקומה השנייה של קניון חוצות, במרפאה השייכת לשירותי בריאות כללית. באשקלון לא נשמעה אזעקה טרם פגיעת הרקטה. 15 פצועים פונו מהמקום, בהם אם ובתה בת השנתיים שנפצעו קשה. בנוסף, טופלו מעל 60 פצועי חרדה

פגיעה קשה באשקלון ביום ביקורו של הנשיא בוש: 15 בני אדם נפצעו הערב (יום ד'), בהם ארבעה קשה, בפגיעת רקטת גראד בקניון חוצות באשקלון. הרקטה פגעה ישירות במרכז בריאות האשה של שירותי בריאות כללית במקום. בין הפצועים: אם ובתה בת השנתיים, ורופאה במרפאה שנפגעה מהרקטה.

 

מד"א ובית החולים ברזילי בעיר הכריזו על אירוע רב-נפגעים, ופצועים רבים הובהלו מאתר הפגיעה לבית החולים. בין הפצועים ארבעה במצב קשה ו-11 במצב בינוני. בנוסף, טופלו 62 מתושבי העיר שלקו בהלם. שתיים מהפצועות, אם ובתה בת השנתיים וחצי, הועברו לבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב קשה.

 

גראד בקניון - הסיקור המלא:

 

הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, פלוגות סלאח א-דין, קיבלה אחריות לירי הרקטה שפגעה באשקלון. דובר הארגון, אבו עביר, אמר ל-ynet: "זה מסר לישראל כי אם תימשך הסלמתה ודחיית הרגיעה, התושבים הציונים בדרום פלסטין יהיו תחת סכנת חיים ממשית והאחריות על ממשלתם".

 

מצה"ל נמסר כי הרקטה נורתה מאזור העיירה בית להיא שבצפון רצועת עזה, וכי השיגור לא אותר בזמן אמת על-ידי צה"ל. אסף, תושב העיר, סיפר ל-ynet כי לא נשמעה אזעקה לפני הפגיעה.

 

לבית החולים הגיעו לאחר הירי עשרות נפגעי חרדה. למקום הוזעקו גם עובדים סוציאלים רבים ופסיכולוגים שמעניקים סיוע לנפגעים. גבי בנישווילי, תושב העיר בן 26, סיפר ל-ynet: כי הטיל פגע במרפאה בעת שהמתין לתורו. "הייתי בקניון בתור למרפאה. פתאום היה בום חזק ונפלתי. לא אמבולנס פינה אותי לכאן, ועכשיו יש לי שחור בעיניים ורעש נורא באזניים".


פצועים מפונים מזירת הפיגוע (צילום: זאב טרכטמן)

 

תרזה אל-חרר בת 54, שנפגעה אף היא סיפרה כי לא הופעלה התרעה טרם הפגיעה. "הייתי בתור לאורטופד יחד עם בעלי, הרופא אחר קצת, ואנחנו המתנו בתור בשקט. לפתע נשמע בום גדול, היה המון אבק וחול. בעלי נפגע בעיניים והוא מטופל כרגע. שמעתי כבר הרבה בומים של קסאמים מהבית, אבל להיות שם זה ממש נורא", סיפרה.

 

עדינה לנג, דיאטנית שעבדה במרפאה שנפגעה מהירי, סיפרה כי המבנה נהרס כמעט לגמרי. "הבום היה היסטרי. יש הרס מאוד גדול במרפאה. התקרה האקוסטית נפלה. לא הייתה שום התרעה ואנשים נכנסו להיסטריה. המטופלים יצאו לפרוזדור ולכניסה של המרפאה ומשם פינו אותנו", סיפרה. חלק ממבנה המרפאה שנפגעה נמצא עדיין תחת סכנת קריסה.

 

הגיע משדרות, וניצל בקניון באשקלון 

יהודה אברג'יל, שהיה במקום, סיפר ל-ynet: "הייתי בחנות סמוכה מאוד למקום הנפילה, ואז פתאום שמענו פיצוץ חזק מאוד. כל המקום הזדעזע לגמרי. אנשים עזבו את הכל והחלו לרוץ בבהלה, ממש רמסו אחד את השני. הייתה כאן בהלה עצומה. ראיתי אדם מלא בדם צורח לעזרה ואנשי מד"א שנמצאים כאן ממש קרוב הגיעו אליו וטיפלו בו. זה היה מאוד מפחיד".

 

סגן ראש עיריית אשקלון, אבי וקנין, טען כי הממשלה אינה עושה די כדי למנוע את הירי לאזור. "הטיל שנורה הינו המשך ישיר לאוזלת היד של הממשלה. הממשלה לא עשתה דבר כשהיו פגיעות ברכוש, וכעת כשמדובר בפגיעות בגוף אנו מצפים שהממשלה תפעל לאלתר ותשיב לתושבי אשקלון את ביטחונם", אמר.


מקום הפגיעה (צילום: אמיר כהן)

 

מאיר ברמי שהה בקניון יחד עם נכדו, אלמוג בן ה-11, שהגיע לביקור משדרות. "פתאום שמענו פיצוץ חזק מאוד. כל החנות רעדה. נפלתי לרצפה והנכד שלי אמר לי 'סבא זה קסאם'. זה היה מפחיד מאוד. לקחתי אותו ישר על הידיים ורצתי החוצה עם עשרות אנשים שכולם נמחצו בכניסה".

 

יונית ארזי, תושבת אשקלון, הייתה אף היא בקניון בעת הפגיעה. "זה היה זוועה. אחד המחזות הקשים ביותר שראיתי בחיים. זה היה מפחיד, ישר ידענו שזה קסאם. ראיתי אנשים לידי על הרצפה, מבוהלים לגמרי. בחיים לא תיארתי לעצמי שאקלע למקום כזה", סיפרה.

 

לקניון הגיעו הורים רבים ותושבים שבאו לחפש את קרוביהם. עופרה אבוטבול סיפרה בדמעות: "הבן שלי נמצא פה בקניון. הגעתי לכאן ולא נותנים לי להיכנס. ניסיתי ליצור איתו קשר בפלאפון אבל הוא לא עונה. אני מקווה שהוא בסדר, זה מאוד מפחיד. לא חשבתי שאי-פעם אצטרך להגיע למצב כזה שאני אצטרך לחפש את הבן שלי באירוע כזה".

 

שלשום פגעה רקטה בשכונה בדרום העיר, וממד"א דרום דווח כי אשה אחת נפגעה מחרדה. רקטה נוספת נפלה מדרום לעיר, בפארק הלאומי. כמה שעות מאוחר יותר נהרגה שולי כץ, בת 70, מפגיעה של רקטת קסאם בחצר בית ביישוב ישע שבמועצה האזורית אשכול. בשבוע שעבר נהרג ג'ימי קדושים, בן 48 מקיבוץ כפר עזה, מפגיעת פצצת מרגמה בבית בקיבוץ.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוותי מד"א מטפלים בפצועים
צילום: אמיר כהן
פינוי הנפגעים
צילום: אמיר כהן
הלם וחרדה באשקלון
צילום: אמיר כהן
מומלצים