שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הכנסת מתרגשת: נשיא ארה"ב ינאם היום במשכן

  מקהלת ילדים תקדם את פני הנשיא בוש ופמלייתו, שיתארחו בכנסת לפגישה עם הצמרת הפוליטית של ישראל. יו"ר הכנסת דליה איציק כבר הכינה מבעוד מועד מתנות לזוג הנשיאותי: יצירה של אמן משדרות ומוצרי טיפוח מים המלח (וגם ביקור נדיר של בעלה). בסוף הביקור יישא בוש נאום במליאה

  נשיא אמריקני בכנסת: היערכות שיא שכזו לא זוכרים גם ותיקי הכנסת לקראת ביקורו ההיסטורי של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, היום (ה') במשכן. זהו היום השני של ביקור הנשיא ופמלייתו בארץ, שבמהלכו יישא נאום בכנסת.

   

  הנשיא האמריקני בישראל - הסיקור המלא:

   

  בימים האחרונים פשטו אנשי השירות החשאי של הממשל האמריקאי על הכנסת, כדי לבדוק ולהתאים את סידורי האבטחה במשכן לביקור הנשיאותי. בין היתר הם דרשו להקים ברחבת הכניסה לכנסת גדר מיוחדת כדי למנוע קשר עין בין בניינים גבוהים הסמוכים לכנסת לבין הנשיא בוש בעת ביקורו.

   

  הסוכנים האמריקנים הסתובבו בכנסת לאורכה ולרוחבה, ותרגלו לא מעט פעמים את המסלול בו יצעד בוש. הם אף ערכו משחק תפקידים כדי לדמות עד כמה שניתן את הדרך שיעשה הנשיא בזמן אמת.

   

  בוש יתקבל בכנסת על-ידי יו"ר הכנסת איציק, במשמר כבוד ברחבת הכניסה. לאחר שיסקור את המשמר יניח זר באנדרטה לזכר חללי צה"ל, וייכנס לחתום בספר האורחים בטרקלין שאגאל.


  פגישת אולמרט ובוש, אתמול (צילום: AP)

   

  לאחר קבלת הפנים וזמן קצר לפני שיישא בוש דברים מול חברי הכנסת והשרים, תיפגש יושבת ראש הכנסת, דליה איציק עם בני הזוג לורה וג'ורג' ובוש. השניים יקבלו מאיציק מתנות: יצירה של אמן משדרות וכן מוצרי טיפוח מים המלח עבור בתם ג'נה, לרגל נישואיה הטריים. בנוסף תעניק איציק לבני הזוג בוש העתק מיצירת אמנות של מארק שאגאל. אגב, ליושבת ראש הכנסת יתלווה היום בעלה, דני איציק, אשר מגיע למשכן לעיתים נדירות.

   

  בפגישה בת חצי השעה בלשכתה של איציק יהיו נוכחים גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר הביטחון, אהוד ברק, נשיא המדינה, שמעון פרס, ויושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו. זאת, לצד בכירים בממשל האמריקני, כחלק מפמלייתו של בוש. במהלך הישיבה המיוחדת של הכנסת לכבוד ביקורו, יישאו דברים איציק, אולמרט, נתניהו, וכמובן - הנשיא בוש עצמו.

   

  בתחילת הישיבה ההיסטורית במליאה, ישירו לכבוד בוש ילדי מקהלת בית הספר האמריקני של ילדי הדיפלומטים בישראל. הילדים יזמרו באנגלית ובעברית לנשיא לצד רכב השרד שלו, גם כאשר יעזוב את המשכן. אגב, מספר מחברי הכנסת הערבים הודיעו כי יחרימו את נאום בוש בשל עמדותיו.

   

  המשך הביקור: מצדה ומוזיאון ישראל

  קודם לבואו של הנשיא בוש למשכן, תגיע לכנסת מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס. לשכתו של מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, תשמש עבורה חדר מנוחה ועבודה. בוש עצמו ויתר על חדר מנוחה אישי, בניגוד למנהיגים קודמים שביקרו בכנסת כמו קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהתרווחה בלשכת מזכיר הכנסת, עו"ד איל ינון.

   

  במהלך הפגישה יוגש להם כיבוד קל על כלי הגשה עליהם מוטבע סמל המדינה. אלו נשכרו במיוחד על-ידי הכנסת לטובת הביקור וככל הנראה ישמשו את הכנסת בביקורים נוספים של ראשי מדינות במשכן.

   

  כחלק מההיערכות לקראת בואו של נשיא ארצות הברית הורה מנכ"ל הכנסת בלשניקוב על ביטול חופשות של העובדים החיונים לניהולו הסדיר של האירוח מחר.
  כמו כן, על-מנת לשמור כמה שניתן על הסדר, הודיע בלשניקוב לעובדים אחרים אשר אינם נחוצים לאירוח כי הם משוחררים מחר מעבודתם.

   

  בשיחה עם ynet אמר בלשניקוב: "אנחנו בהיערכות שיא, עמלנו זמן רב על-מנת לארח את בני הזוג בוש בצורה המכובדת והמקצועית ביותר שאפשר, ואני מאמין ומקווה שהכל יעבור על מקומו בשלום".

   

  לפני נאומו בכנסת היום צפוי הנשיא לבקר במצדה. בהמשך יבקר הזוג הנשיאותי במוזיאון ישראל ויתארחו במעונם של בני הזוג אולמרט לארוחת ערב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים