שתף קטע נבחר

בוש נאם; אולמרט פיהק וכמעט נרדם

פרשת "מעטפות הכסף", המצב הביטחוני בדרום ופגישות עם מנהיגי העולם המבקרים בישראל - כל אלה גבו את מחירם מראש הממשלה אהוד אולמרט, שהיה היום תשוש במיוחד במהלך נאומו של הנשיא בוש בכנסת. אולמרט נראה מנומנם במהלך הדברים, ונתפס במצלמות לאחר שכמעט נרדם

בפעם השנייה בשבוע האחרון כמעט נרדם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, באירוע ציבורי. היום (ה') זה קרה לו בזמן נאומו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בכנסת.

 

אולמרט, הטרוד בימים אלה בפרשת "מעטפות הכסף", בפגישות עם מנהיגי העולם שהגיעו לוועידת הנשיא בירושלים ובמצב הביטחוני בדרום, ניסה שלא להירדם במליאה - הוא פקח את עיניו בעיקר כשחברי הכנסת מחאו כפיים לבוש. גם ביום שני, במהלך דיון בוועדה למעמד האשה של הכנסת, נראה ראש הממשלה רדום למדי ואף עצם את עיניו, בזמן שנמסרו דיווחים על יישום התוכנית להוצאת נשים ממעגל הזנות והאלימות.

 

עם כניסתו למליאה התקבל הנשיא בוש בתשואות מכל הנוכחים - בהם גם לא מעט חברי כנסת בדימוס. בין היתר נצפו במשכן פנינה רוזנבלום, שמואל פלאטו שרון, סאלח טריף ועוד. במליאה שרו לכבוד בוש באנגלית ובעברית ילדי מקהלת בית הספר האמריקני של הדיפלומטים בישראל, בעוד הנשיא האמריקני נראה מחויך במיוחד וישב לצדה של יושבת ראש הכנסת דליה איציק.

 

במהלך הנאומים יצאו כמה חברי כנסת מהאולם במחאה. כשאולמרט אמר "ביודעי את התפלגות העמדות בבית הזה ואת רחשי הלב של אזרחי ישראל, אני משוכנע: הסכם שלום שישקף במלואו את החזון שהצגת בפני העולם ביוני 2002, ויושתת על שתי מדינות לשני העמים - מדינה יהודית ומדינה פלסטינית השוכנות בשלום ובביטחון זו לצד זו - הסכם שלום כזה יאושר בכנסת ברוב גדול וייתמך על ידי מרביתו המכרעת של הציבור בישראל" - קמה מחאה מספסלי סיעות הימין.

 

חברי הכנסת מהאיחוד הלאומי-מפד"ל, אריה אלדד ואורי אריאל, קריאת ביניים ואמרו: "בחלומות בלילה". צבי הנדל ואריאל נטשו את המליאה תוך קריאות: "לא תזכה לזה". השניים חזרו למושבם לנאומו של יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו.

 

מנגד, כשבוש בירך את חברי המליאה בברכת "יום עצמאות שמח" - יצאו מהאולם במחאה חברי הכנסת אחמד טיבי, טלב א-סאנע ועבאס זכור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
אולמרט כמעט נרדם, היום
צילום: ערוץ הכנסת
צילום: גיל יוחנן
אולמרט כמעט נרדם, ביום שני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים