שתף קטע נבחר

נדחתה הבקשה לצו ביניים לעיכוב עדות טלנסקי

בית המשפט העליון דחה את בקשתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להוציא צו ביניים לעיכוב המועד שנקבע למתן העדות המוקדמת של משה טלנסקי בעוד עשרה ימים. דיון נוסף בבקשה יתקיים ביום שני

התפלפלות משפטית בפרשת מעטפות הכסף. בית המשפט העליון דחה אחר הצהריים (יום ה') את בקשתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להוציא צו ביניים לעיכוב העדות המוקדמת של משה טלנסקי בעוד עשרה ימים. דיון נוסף בנושא ייערך ביום שני הקרוב. "לא מצאתי הצדקה בשלב זה לעכב את ביצוע החלטתו של בית המשפט המחוזי", כתב השופט סלים ג'ובראן.

 

מוקדם יותר נקבע, כי הדיון בערעור שהגישו פרקליטיו של אולמרט, ייערך ביום שני הקרוב ב-9:00, בפני הרכב של שלושה שופטים, בראשות המשנה לנשיאה אליעזר ריבלין ובהשתתפות השופטים עדנה ארבל וסלים ג'ובראן. הדיון ייערך על עצם הערעור עצמו והשופטים ידונו בשאלה, האם הוא צריך להתברר בבית המשפט בשבתו כבג"ץ או בשבתו כבית המשפט לערעורים. במידת הצורך יתקיים דיון על מהות הבקשה.

 

פרקליטיו של אולמרט הגישו הבוקר (יום ה') ערעור לבית המשפט העליון נגד החלטת בית משפט המחוזי בירושלים לאפשר את עדותו המוקדמת של טלנסקי בפרשה ב-25 במאי. גם ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, הגישה עתירה בנושא. אנשי אולמרט סבורים שהחלטה שתאפשר לטלנסקי להעיד תפגע בסיכוי לקיים תהליך הוגן בחקירת החשדות לקבלת כספים שלא כדין על ידי ראש הממשלה.

 

בערעור כתבו עורכי דינו של אולמרט: "החלטת הפרקליטות היא דרקונית, במיוחד בשים לב לכך שגביית עדותו של מר טלנסקי בשלב כה מוקדם תפגע אנושות ביכולת בירור האמת. חקירת המשטרה מצויה בראשיתה. איש אינו יודע באילו עבירות, אם בכלל, יואשם אולמרט, ואילו ראיות יצטברו בתיק.

 

"בנסיבות אלה, ייאלצו באי כוח המערער לחקור את מר טלנסקי כסומא בארובה, בלא שהתשתית העובדתית והמשפטית הדרושה לחקירה נגדית אפקטיבית של העד תהא בפניהם, ותוך פגיעה מהותית ובלתי נחוצה בזכויותיו של המערער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים