שתף קטע נבחר

ח"כים מקדימה בהתייעצות: זה לא ניסיון פוטש

כמה חברי כנסת מתכנסים בצל החקירות נגד ראש הממשלה, למה שמוגדר "חוג רעיוני". אחד המוזמנים לכינוס: "זה נכון שהוזמנו לפורום רעיוני, אבל כמובן שאי אפשר לנתק את הדברים מהקונטקסט של החקירות". אמש פירשו רבים בקדימה את דבריה של שרת החוץ בוועידת הנשיא כביקורת מרומזת על ראש הממשלה

התייעצות פוליטית בצל החקירה. על רקע החשדות הכבדים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפויים כמה מחבריו לסיעת "קדימה" לכנס היום (שישי) התייעצות פוליטית.

 

כמה חברי כנסת הוזמנו לפגישה בביתו של ח"כ יצחק בן ישראל ברמת השרון. בין חברי הכנסת שהוזמנו: עתניאל שנלר, עמירה דותן, מנחם בן ששון, מיכאל נודלמן, שי חרמש ושלמה מולה. עוד הוזמן יוחנן פלסנר, השוהה כעת בחו"ל ולא ישתתף בפגישה. נודע כי שנלר ובן ששון לא הגיעו לבסוף לכינוס.

 

גורמים המקורבים לנושא אמרו כי לא מדובר ביוזמה בלעדית של בן ישראל, אלא במהלך שגובש בידי מספר חברים.

הח"כ המארח עצמו העדיף שלא להתייחס לנושא, אך הסכים לומר בשיחה עם ynet: "צריך להבהיר שאין מדובר בניסיון פוטש במנהיגות של קדימה או בתמיכה במישהו אחר".

 

"מדובר בקבוצה של אנשים שרוצה לקדם את קדימה ואת האינטרסים שלה ולמממש את הרעיונות של התנועה. מדובר בחוג רעיוני שיתכנס אחת לשבוע", אמר. יצוין כי בתקופה האחרונה מתח בן ישראל ביקורת על מדיניות הממשלה, בעיקר בנוגע לנעשה ברצועת עזה.

  

ח"כ אחר שהוזמן לפגישה אמר ל-ynet: "זה נכון שהוזמנו לפורום רעיוני, אבל כמובן שאי אפשר לנתק את הדברים מהקונטקסט של החקירות. אם הייתה מתקיימת פגישה שכזו לפני חודשיים או בעוד חודשיים הדברים היו נראים טוב יותר, אבל באמת חשוב להדגיש שאין פה משהו אישי נגד ראש הממשלה". 

 

אותו ח"כ הדגיש: "בשל רגישות העניין, אני אחשוב פעמיים אם ללכת לפגישה". הוא אמר שבתקופה שכזו - קיום הפגישה עשוי להתפרש בצורה מטעה.

 

ח"כ עתניאל שנלר הסביר בשיחה עם ynet מדוע בחר שלא להשתתף בפגישה: "לא הלכתי משום שחשבתי שהפגישה עשויה להצטייר כפגישה עם היבט פוליטי. אני עסוק רק בדבר אחד-בליכודה של קדימה".

 

בימים האחרונים, למרות הניסיון להציג חזית תומכת לצד ראש הממשלה החשוד בפלילים,

נשמעו התבטאויות שונות בקרב חברי קדימה, שעשויות להתפרש כביקורת מרומזת, או נקיטת עמדות לקראת העתיד לבוא בראשות המפלגה.

 

שרת החוץ, ציפי לבני, שנאמה בועידת הנשיא, אמרה אמש: "כל אדם צריך שיהיה לו חזון, חוט שדרה מוסרי ומצפן פנימי לפיו הוא פועל". רבים במערכת הפוליטית פירשו זאת כביקורת על יו"ר המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
ח"כ בן ישראל. כינוס בביתו
צילום: אורן אגמון
צילום: אלי אלגרט
ח"כ שנלר. החליט לא להשתתף
צילום: אלי אלגרט
מומלצים