שתף קטע נבחר

בכיר בקדימה: הניסיון להקים תת קבוצה - מגוחך

רק ארבעה חברי כנסת מקדימה הגיעו לפגישה שהוגדרה כ"חוג רעיוני", על רקע החשדות הכבדים נגד ראש הממשלה, אולמרט. בכיר במפלגה טען: "אם אלה הח"כים שהגיעו - ראש הממשלה בהחלט יכול לישון בשקט"

"אם אלה בלבד הח"כים שהגיעו לפגישה בביתו של ח"כ בן ישראל - ראש הממשלה בהחלט יכול לישון בשקט". כך העיר בצהריים (שישי) בלגלוג גורם בכיר בסיעת קדימה, נוכח הפגישה שערכו ארבעה חברי כנסת מסיעתו.

 

הבכיר הוסיף: "העובדה שכמחצית מהח"כים שהוזמנו לא הגיעו – מביכה ומעידה כי הפגישה אינה רצינית וכי הניסיון לגבש תת קבוצה בתוך קדימה מגוחך ופתטי".

 

בפגישה, שכונסה על רקע החשדות הכבדים נגד אולמרט, לקחו חלק חברי הכנסת בן ישראל, מיכאל נודלמן, עמירה דותן ושלמה מולה. ארבעה ח"כים אחרים שהוזמנו לא הגיעו למפגש: שי חרמש, עתניאל שנלר, מנחם בן ששון ויוחנן פלסנר. יצוין כי פלסנר שוהה בחו"ל, אך עם זאת – גם אם היה בארץ, ייתכן מאוד שהיה בוחר להעדר אף הוא מהפגישה, עקב קרבתו היחסית לראש הממשלה.

 

בהודעה שפרסם הח"כ המארח לאחר הפגישה, נכתב: "מטרת הפגישה היתה להעלות רעיונות ולחשוב לעומק על הבעיות המרכזיות העומדות בימים אלו בפני המדינה בכלל ובפני מפלגת 'קדימה' בפרט. הקבוצה לא עסקה וגם לא תעסוק בעתיד בסוגיות פוליטיות-אישיות או בהתארגנויות פוליטיות על רקע אישי. לא מדובר בהתארגנות כנגד הנהגת המפלגה וגם לא בקבוצה תמיכה בהנהגה אלטרנטיבית. חברי הקבוצה מאמינים שהבעיות הבוערות היום הן הבעיות המדיניות והחברתיות שלנו, וכי 'קדימה' צריכה לעסוק ולייצג פוליטיקה עניינית ולא אישית".

 

עוד נכתב בהודעה: "כוונת הקבוצה בשלב זה היא להגדיר את הרעיונות וההשקפות המרכזיים של מפלגת מרכז, ולהשפיע בתוך המפלגה על יישומם. בתום הפגישה, החליטה הקבוצה להמשיך ולהיפגש על בסיס שבועי, על מנת לגבש את דעתה בנושאים אלו בצורה המקיפה ביותר".

 

ח"כ מולה סיפר ל-ynet על הפגישה: "הדברים יצאו מפרופורציה. אנחנו קבוצה של אנשים שבאמת רוצים

לקדם את הרעיון של קדימה כמפלגת מרכז. לא מעבר לזה. זה לא קשור למה שקורה עם ראש הממשלה. חס וחלילה".

 

מולה מכחיש כי באי המפגש דנו במנהיגות של קדימה. "דיברנו רק על עמדות המפלגה בתחומים שונים - המדינה, החברה והכלכלה".

 

"החקירות של ראש הממשלה והמנהיגות בקדימה לא עלו כלל על השולחן בפגישה, זאת לא הייתה הכוונה שלנו. כל המטרה שלנו היא לקדם את ראש הממשלה", אמר מולה והסביר כי בכוונת הקבוצה שהתכנסה היום לפעול כצוות גם לקראת מושב הכנסת שייפתח בימים הקרובים.

 

יצויין כי במצב בו הקואליציה של אולמרט רעועה ונשענת על 64 ח"כים בלבד, יהיה על ראש הממשלה לשמר את תמיכתו של כל חבר כנסת, כל שכן כאשר מדובר בחברי כנסת מסיעתו. כבר היום יוצאים נגד ראש הממשלה בגלוי שני חברי כנסת מסיעתו - זאב אלקין ומרינה סולודקין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יכול לישון בשקט
צילום: איי פי
צילום: אורן אגמון
בן-ישראל. נמשיך להיפגש
צילום: אורן אגמון
צילום: גיל יוחנן
נודלמן. הגיע לפגישה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים