שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: ארה"ב מוכנה לתווך בין ישראל לסוריה

  העיתון "אל חיאת" מצטט גורם מדיני ישראלי, לפיו בשיחות בארץ הביע הנשיא בוש נכונות להשתתף במגעים בין ישראל לסוריה, וביקש מטורקיה להאיץ את מאמצי התיווך. הסיבה לשינוי בעמדה: רצון להרחיק את הסורים מחיזבאללה, הכוח העולה בלבנון

  גורם מדיני ישראלי מסר כי הממשל האמריקני ביקש מטורקיה להגביר את מאמציה לקדם את השיחות בין סוריה לישראל. זאת, לאור האירועים האחרונים בלבנון הקשורים לחיזבאללה. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון.

   

  לפי העיתון, הבקשה האמריקנית באה לאור הערכות כי שלום עם סוריה יסייע להרחיק את דמשק מחיזבאללה.

   זאת, לאחר שהאירועים האחרונים "הוכיחו את כוחו ואת יכולותיו בזירה הלבנונית". 

   

  המקור הוסיף כי וושינגטון רמזה לישראל יותר מפעם אחת בדבר הצורך לקדם את השיחות עם סוריה - בניגוד לעמדתה הקודמת, לפיה אין בכוונת ארצות הברית לתווך בין הצדדים. כעת, מסר הגורם, שהשתתף בשיחות שקיים הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש בארץ, ארה"ב נכונה להשתתף בשיחות, אם טורקיה תצליח להביא לפריצת דרך במאמצי התיווך שלה.

   

  עוד אמר הגורם כי לא היה זה מקרה שבוש וראש הממשלה אהוד אולמרט, לא התמקדו בנאומיהם בסכנה הנשקפת מדמשק. זאת, למרות דו"חות מודיעיניים המעידים על תגבור הכוחות הצבאיים בסוריה.

   

  לפני כשבוע דווח ב"אל חיאת" שטורקיה מעוניינת להחתים בכירים ישראלים וסורים על הצהרה משותפת,

   במהלך מפגש קרוב, שיתקיים אולי באיסטנבול. ההצהרה הזו אמורה להיות הפרי הראשון של התיווך החשאי. עם זאת, מקור סורי אמר לעיתון המצרי "אל-אהראם" כי המשא ומתן יוכל להתקדם רק כאשר יחלוף ממשל בוש.

   

  לפני כארבעה שבועות אמר נשיא סוריה בשאר אסד בראיון לעיתון קטארי: "כניסתה של טורקיה למשא ומתן הניבה פרטים חיוביים חדשים, שכן אולמרט הדגיש בפני ראש הממשלה הטורקי את נכונותו להחזיר את רמת הגולן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  אסד
  צילום: AFP
  אולמרט ובוש, השבוע בירושלים
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  מומלצים