שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התפטר מנכ"ל השטאאטאופר בברלין

  אחרי חודשים של חילוקי דעות עם המנהל המוזיקאלי של האופרה, דניאל ברנבוים, הודיע פטר מוסבאק על התפטרותו מבית האופרה של ברלין. ערב חשיפת התכנייה לעונה הבאה ייאלץ בית האופרה להתמודד גם עם הטלטלה הניהולית

  מסתבר שלא רק באופרה הישראלית מערך הכוחות בין המנהל המוזיקלי להנהלה הכללית צורם בימים אלה. שבוע אחרי פיטוריו של מאסטרו אשר פיש על ידי מנכ"לית האופרה הישראלית, חנה מוניץ, מתברר גם שבבית האופרה של ברלין מתקיימים חילוקי דעות קשים בתוך ההנהלה.

   

  מנכ"ל השטאאטאופר של ברלין, פטר מוסבאק, הודיע בסוף השבוע על התפטרותו בעקבות חילוקי דעות אמנותיים ונושאי מימון ותקצוב. ממשרד דובר בית האופרה של ברלין, יוהאנס אהמן, מסר כי פטר מוסבאק, יעזוב את תפקידו מיידית ובהסכמה הדדית, זאת למרות שחוזה עבודתו עתיד להסתיים רק בשנת 2010. על פי ההודעה, חוסר ההסכמה סבב סביב "כיווניו העתידיים של המוסד והתכנית האמנותית".

   

  ההודעה על התפטרותו של מוסבאק התקבלה ימים ספורים לפני חשיפתה של התכנית האמנותית לעונה הקרובה על ידי מאסטרו דניאל ברנבוים. עד כה טרם פורסם מי יחליף את המנכ"ל הפורש בתפקידו. בחודש אפריל האחרון הזהיר מוסבאק, 59, כי אין ביכולתו להפיק תקציב מעשי בעקבות ויכוח על 10 מיליון יורו תקציב שהזרימה העירייה לאופרה.

   

  מוסבאק כיהן בתפקיד מנכ"ל השטאאטאופר משנת 2002. למרות שההודעה לעיתונות לא פירטה את הסיבות הקונקרטיות לחילוקי הדעות, מזה זמן מנהלים מוסבאק וברנבוים ויכוחים ערים סביב מאזן חלוקת התקציבים בין הפקות האופרה לתזמורת הבית של השטאאטאופר.

   

  סיום תפקידו של מוסבאק ימים ספורים לפני פרישת העונה החדשה וזמן קצר לפני תחילת השיפוצים רחבי ההיקף של המבנה מהמאה ה-XVIII, שעתידים להמשך 3.5 שנים, הם טלטלה לא קטנה. במהלך זמן השיפוצים עתידות הפקות האופרה לעבור לאולם תיאטרון שילר בברלין.

   

  השטאאטאופר נפתח מחדש על ידי רשויות מזרח גרמניה בשנת 1955 זאת אחרי נסגר בסוף מלחמת העולם השנייה. האיחוד בין שתי הגרמניות העמיד את עיריית ברלין במאבק לא קל על המשך קיומם של שלושת בתי האופרה הפועלים בה – השטאאטאופר והקומישה אופר במזרח והדויטשה אופר במערב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האופרה הישראלית. לא רק בה יש פיטורים
  לאתר ההטבות
  מומלצים