שתף קטע נבחר

פרידמן: אין אפשרות לקצר העונש של עמרי שרון

שר המשפטים הודיע לנשיא המדינה כי "השיקולים שהוצגו בפניות לבקשות החנינה עמדו לנגד בית המשפט בגוזרו את הדין" לבנו של ראש הממשלה לשעבר. פרידמן הוסיף כי משך הזמן שחלף מאז פסק הדין קצר מכדי שהנושא ייבחן במסגרת הליכי חנינה

האם עמרי שרון ייזכה לחנינה? - לא אם שואלים את שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, שהודיע הבוקר (יום א') לנשיא המדינה שמעון פרס כי הוא אינו רואה אפשרות להמליץ על קיצור עונש המאסר לבנו של ראש הממשלה לשעבר, או על המרת יתרת המאסר בעבודות שירות. עם זאת, הנשיא פרס יכול להעניק חנינה לשרון, למרות דבריו של שר המשפטים.

 

עמרי שרון נידון לשבעה חודשי מאסר בפועל, לאחר שהודה והורשע בעבירות על חוק מימון מפלגות ובשבועת שקר. הוא מרצה את עונשו בכלא מעשיהו הנחשב לכלא קל. הוא מרצה את העונש באגף שבו כלואים אסירים השפוטים לתקופות מאסר קצרות יחסית. מאז הוא יצא לשתי חופשות, שהאחרונה בהן ביום שישי.

 

השר פרידמן הודיע כי הגיע להחלטה זו לאחר שהתחשב בנסיבותיו של שרון, אף הוסיף כי הוא סבור ש"השיקולים שהוצגו בפניות לבקשות החנינה עמדו לנגד בית המשפט בגוזרו את הדין, וכי לא הומצאו כל נתונים המצביעים על שינוי מצב שהתרחש מאז".

 

פרידמן הוסיף כי משך הזמן שחלף מאז פסק הדין קצר מדי מכדי שהנושא ייבחן במסגרת הליכי חנינה. "עם כל ההבנה וההתחשבות בנסיבות המקרה, אין די בהן על מנת לשמש בסיס להמלצה לחנינה", נכתב בהודעת שר המשפטים.

 

בחודש שעבר התייחס בכיר אחר במשרד המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, לסוגיית החנינה לבנו של ראש הממשלה לשעבר. הוא קבע כי "יש לטעם לפגם" בבקשת שרים לתת חנינה לשרון, אולם אין אפשרות משפטית למנוע משרים לבקש חנינה.

 

לפני חודשיים פורסם כי סגן שרת החוץ, ח"כ מגלי והבה (קדימה), החתים כ-30 חברי כנסת ושרים על פנייה לנשיא

המדינה, שמעון פרס, בבקשה להעניק חנינה לשרון. הטיעון המרכזי: מצבו הרפואי של אביו של עמרי, ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

 

קודם לכן הגיש גם שר האוצר, רוני בר-און, בקשה לתת חנינה לשרון. בר-און נימק זאת במילה "די". הוא טוען כי עשה זאת כאדם פרטי והגיש את בקשת החנינה על נייר מכתבים פרטי עם כתובתו הפרטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרי שרון. אין חנינה
צילום: ירון ברנר
השר פרידמן. התחשב בנסיבות
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים