שתף קטע נבחר

גאידמק שוב נחקר: "חולק כותרות עם אולמרט"

בשעה שהכנסת דנה באיחוד מפלגתו עם פורשי הגמלאים, התייצב ארקדי גאידמק במשרדי היאחב"ל בפתח-תקוה, לחקירה נוספת בפרשת הלבנת ההון. "יש לזה ריח פוליטי אבל כל החקירות לא יפריעו - אני אקדם את המפלגה שלי גם בכנסת וגם בבחירות הקרובות"

יומיים אחרי שחגג את הדאבל הגדול של בית"ר ירושלים, וממש בשעה בה מתבקשת ועדת הכנסת לאשר את האיחוד בין מפלגתו לבין הפורשים מסיעת הגמלאים - מתייצב שוב איש העסקים ארקדי גאידמק בפני חוקרי המשטרה.

 

לפני הצהריים (יום ב') הגיע גאידמק למשרדי היחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית (יאחב"ל) בפתח-תקוה. כהרגלו, הוא תקף את הפרקליטות והמשטרה: "יש שם פקידים שכל מה שהם רוצים זה לפגוע בי. מדובר בחקירה עם ריח פוליטי".

 

לטענתו, לחקירה זומן רק לפני יומיים - אף שחוקריו כבר ידעו שבאותו זמן יתנהל הדיון בעניין מפלגתו בכנסת. "אני לא יודע על מה החקירה הזאת, אבל אלה ניסיונות חוזרים ונשנים להציק לי ולפגוע בי", הוא הוסיף. "כל החקירות לא יפריעו לי, ואני אקדם את המפלגה שלי גם בכנסת וגם בבחירות הקרובות".   


"לא מפריע לי": גאידמק והעיתון (צילום: ירון ברנר)

 

בהתייחסו לכותרות הראשיות, להן זכה הבוקר בעיתונים, אמר גאידמק: "זה לא מפתיע אותי, אני מתחלק בכותרות יחד עם ראש הממשלה וזה לא מפריע לי. הציבור מכיר אותי ויודע בדיוק מי אני".  

 

שנים של חקירות

גאידמק נחקר כבר כמה פעמים בעבר, בחשד להלבנת מיליוני דולרים בחשבונות בישראל ובעיקר בסניף הירקון של בנק הפועלים בתל-אביב.

 

עד כה, החשד העיקרי נגד גאידמק נגע למשיכת כספים על-ידו רגע

 לפני שהמשטרה התכוונה להקפיא את חשבונותיו בבנק הפועלים, בעקבות חקירה סמויה שהתנהלה נגדו. בחקירות הקודמות נבדק בין השאר, אם אחד מעובדי הבנק הוא זה שדיווח לגאידמק על החקירה נגדו ועל הכוונה להקפיא את חשבונותיו - או שמא היה זה גורם בתוך היאחב"ל.

 

במודעות שפרסם בעיתונים, תקף גאידמק בחריפות את צמרת אכיפת החוק בישראל. בתגובה גינו היועץ המשפטי מזוז ופרקליט המדינה הקודם, ערן שנדר, את "הניסיון להלך אימים על מערך החקירות, כהשתלחות משוללת יסוד במערכת אכיפת החוק בכללותה".

 

במקביל לחקירה, כאמור, תדון היום ועדת הכנסת באיחוד המפלגות של שלושת פורשי הגמלאים - משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו - ו"צדק חברתי" של גאידמק. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, מחוות דעת של עו"ד נורית אלשטיין, היועצת המשפטית של הכנסת, האיחוד מעלה חשדות ל"סטייה מהוראות החוק".    

 

ומה חושב ארקדי על המאמן של אשדוד?


פורסם לראשונה 19/05/2008 09:12

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס ואבירם זינו
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הפקידים רוצים שוב לפגוע בי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים