שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארבעה טיפים לשיפור מראה שולחן העבודה
  צלליות לחלונות, צביעת תיקיות, מזעור חלונות נוח וקיצורי דרך בפינות המסך. ארבעה שיפורים חביבים שישדרגו את מראה שולחן העבודה שלכם


   

  שולחן העבודה שלכם נראה אפרורי ומשעמם? רוצים להוסיף לו קצת חיים? הנה ארבע תוכנות קטנות, שיעשו זאת בהינף עכבר.

   

  צל ושקיפות

  התוכנה Y'z Shadow, מאפשרת להעניק צל חד וברור לכל חלון ותפריט, והיא עושה זאת בקלילות ומבלי להכביד על המערכת כפי שתוכנות אפקטים חזותיים נוטות לעשות. צל שכזה נותן במהירות מראה שונה לשולחן העבודה, חגיגי או מדכא כרצון המשתמש. ניתן לשלוט בצל מתוך ממשק התוכנה, להסיט אותו לכל צד, להגדיר לו צבע ולתת לו נפח שונה.

   


   

  בנוסף, התוכנה גם יוצרת אפקט שקיפות לתפריט "התחל", ותפריטים אחרים. ניתן לבטל או להגדיר מחדש את אחוזי השקיפות. באותה נימה, התוכנה גם נותנת לתפריטים אפקט נחמד של התבהרות הדרגתית (fade-in). ניתן לערוך רשימת חלונות שעליהן לא יחולו האפקטים, והם יישארו ללא צל. התוכנה חינמית, אינה דורשת התקנה, בקושי מנצלת זכרון ופועלת באופן חלק מבלי לצרוך משאבים.

   

  Y'z Shadow 1.9

  מה היא עושה? מעניקה צל לחלונות ואפקט שקיפות לתפריטים

  נפח הקובץ: 234 ק"ב

  הערות: ללא צורך בהתקנה

  מחיר: חינם

   

  תיקיות מעוצבות

  אם מראה סמלי התיקיות ב-Windows XP משמעם אתכם, או שהנכם רוצים להדגיש תיקייה ספציפית בתוך יער של תיקיות אחרות, תוכלו להיעזר ב-iColorFolder. בעזרת קליק ימני של העכבר על כל תיקייה, ניתן לצבוע אותה, וכך לקטלג את הקבצים בנוחות ובמהירות. ניתן למשל לצבוע באדום את התיקיות בהן קבצים לעבודה דחופה, או בירוק את התיקיות בהן קבצים משפחתיים.

   


   

  ניתן גם להחליף את מעטפת (skin) כל התיקיות במערכת כולה. התוכנה מצוידת בכמה מעטפות קלאסיות, וניתן להוריד נוספות ואף להכין לבד.

  מלבד הצבעים והמעטפות, התוכנה מאפשרת לאפיין את מראה התיקיות כתיקיית מוזיקה, תמונות, ועוד. התוכנה פועלת בקלילות ומבלי לצרוך משאבים, והיא מוצר של קוד פתוח. למרות שבחלונות XP ייתכן ותוכנה כזאת נדרשת יותר, היא מתאימה גם ל-Vista.

   

  iColorFolder 1.4.2

  מה היא עושה? מאפשרת לשנות את המראה ולצבוע את סמלי התיקיות

  נפח הקובץ: 1.48 מ"ב

  הערות: קוד פתוח; מתאים גם ל- Vista

  מחיר: חינם

   

  מזעור חלונות

  באופן דומה לפעול המוכרת במערכות ההפעלה מבית אפל, בעזרת תוכנה קומפקטית זו, WinRoll, ניתן למזער כל חלון פתוח כלפי מעלה, לתוך שורת הכותרת שלו. קליק ימני על שורת הכותרת, וכל החלון ממוזער לסרגל דקיק. קליק נוסף, והחלון ייפרש בחזרה.

   


   

  על-ידי לחיצה על אייקון התוכנה, המופיע במגש המערכת, ניתן לפרוש באחת את כל החלונות הממוזערים. התוכנה כתובה במלואה בשפת אסמבלי כדי לאפשר את התגובה המהירה ביותר - בתמורה לצריכת זיכרון מזערית לחלוטין.

   

  WinRoll 2.0

  מה היא עושה? ממזערת חלונות אל שורת הכותרת

  נפח הקובץ: 88 ק"ב

  הערות: קוד פתוח

  מחיר: חינם

   

  פינות חמות

  ניתן לגרום לארבע פינות, שולחן העבודה להיות שימושיות, עם Hot Corners. הרצת סמן העכבר אל אחת הפינות, תפעיל עבורנו תוכנות, תמזער חלונות, ואף תחפש בגוגל. זה נראה כמו קסם, וכאשר מתרגלים, מתפלאים איך יכולנו בלי.

   


   

  בחלון התוכנה ניתן להגדיר לכל אחת מהפינות את הפעולה שלה. פתיחת לוח הבקרה, נעילת המחשב, פתיחת תיקיית המסמכים שלי, הפעלת שומר מסך, חיפוש בגוגל, מזעור כל החלונות וכן פתיחת כל תוכנה שנבחר.

   

  תוכלו להגדיר, למשל, את הפינה השמאלית העליונה שתפעיל את תוכנת הדואר האלקטרוני, ואת הפינה הימנית התחתונה שתמזער את כל החלונות.

   

  Hot Corners 2.2.2.0

  מה היא עושה? מריצה תוכנות בהזזת סמן העכבר לפינות המסך

  נפח הקובץ: 528 ק"ב

  מחיר: חינם

   

  נחמן גרשונוביץ הוא סופר חרדי וחוקר בין-תחומי, באתרו האישי 'ספרא וסייפא' הוא כותב סיפורים והומור לצד מגוון מתחומי החיים והטכנולוגיה, וגם ממציא טכנו-מיתוסים .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים