שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המבקר הגיש את הדו"ח: מצאנו דברים קשים
  בשעה 16:00 יפורסמו ממצאי דו"ח הביקורת השנתי של מבקר המדינה. הבוקר קיבלו את הדו"ח יושבת ראש הכנסת ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה. לינדנשטראוס: "זקני המשרד אומרים לי שזה הדו"ח הגדול ביותר בתולדות משרד המבקר. הדברים בדו"ח מדברים בעד עצמם. מצאנו דברים קשים שמחייבים תשומת לב"

  מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, הגיש הבוקר (יום ג') את דו"ח הביקורת השנתי ליושבת ראש הכנסת, דליה איציק, וליושב ראש הוועדה לביקורת המדינה, חבר הכנסת זבולון אורלב. ממצאי הדו"ח יפורסמו בשעה 16:00. "זה יום חג לדמוקרטיה הישראלית. כל הגשת דו"ח ביקורת הוא יום חג לדמוקרטיה", אמר לינדנשטראוס.


  המבקר מגיש את הדו"ח ליו"ר הכנסת (צילום: גיל יוחנן)

   

  לגבי הדו"ח, ציין המבקר כי "זקני המשרד אומרים לי שזה הדו"ח הגדול ביותר בתולדות משרד המבקר". יצוין כי הדו"ח משתרע השנה על פני 1,514 עמודים, 400 יותר מהשנה שעברה.

   

  "הדברים בדו"ח מדברים בעד עצמם", אמר המבקר, "מצאנו דברים קשים שמחייבים תשומת לב. קיבלתי רושם בשנה האחרונה שיש יותר הענות לביצוע דו"חות המבקר. הדו"חות שלנו מקבלים את הביטוי אצל השרים והמנכ"לים במשרדי הממשלה שדואגים לביצוע, יש צורך בעוד שיפורים, אבל אכן יש שינוי לטובה בעניין זה, לא מעט בעזרתה של הכנסת ושל הוועדה לביקורת המדינה. אם הדוח ארוך מאוד הוא משקף מציאות מסוימת".

   

  לדבריו, "אין משטר דמוקרטי אמיתי שאין בו מוסד ביקורת מסודר שעושה ביקורת בצורה שוויוניות ללא משוא פנים, בצורה מקצועית והגונה. נדמה לי שבנתונים האלה - מדינת ישראל היא מהמובילות במערב בדוחות הביקורת שלה. זה גם חג לכנסת. אנחנו עובדים בצורה הדוקה מאוד עם הכנסת. עם ועדת הכנסת לענייני ביקורת המדינה ועם יו"ר הוועדה אורלב. שיתוף הפעולה הזה הוא חשוב ביותר, כי הכנסת נתנה לנו כלי חשוב לגבי יישום דוחות הביקורת".

   

  יו"ר הכנסת, דליה איציק ,איחלה כי בעתיד דוחות המבקר יהיו עמוסים פחות, והביעה אמון במוסד מבקר המדינה: "הדו"ח הזה הוא מתנה למדינת ישראל לרגל 60 שנה למדינה. אני מניחה, למרות שלא ראיתי את תוכנו, שיש בו דברים לא טובים. ויש בו הרבה סיבות להיות עצובים שהדו"ח כל כך עבה. אני מאחלת למבקר שיהיה קצת מובטל - שיחפש, יחפש ולא ימצא... אבל אני חושבת שזו מתנה. מוסד מבקר המדינה הוא שוט חשוב.אני משוכנעת שעבודתכם לא לשווא. אני יודעת שלוקחים ברצינות, וכל שר שמגיע למשרד חדש פותח את הביקורת הקודמות ובודק מה ניתן לתקן".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המבקר מיכה לינדנשטראוס
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים