שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  76% מהנשים ההרות: ההריון עוכב בגלל הקריירה

  לפי סקר של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת 93% מהנשים השכירות שהיו בהריון בחמש השנים האחרונות חששו מפיטורין. ל-17% מהנשים נאמר בראיון העבודה כי במידה ותתקבלנה, הן לא תוכלנה להיכנס להיריון במהלך השנה הראשונה

  76.2% מהנשים בישראל שהרו ב-5 השנים האחרונות טוענות כי דחו את כניסתן להריון בשל שיקולי קריירה. כך עולה מסקר של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת.

   

  נתון זה מוסבר על ידי שני ממצאים אחרים: 93% מהנשים השכירות שהיו בהריון בחמש השנים האחרונות חששו מפיטורין עקב ההיריון. כמו כן, ל-17% מהנשים
  נאמר בראיון העבודה כי במידה ותתקבלנה, הן לא תוכלנה להיכנס להיריון במהלך השנה הראשונה. עם זאת, למרות החששות, אף אחת מהנשים לא דיווחה כי פוטרה בשל היריונה.

   

  עוד עולה מהסקר, כי כ-56% מכלל הנשים השכירות אינן מכירות את חוק עבודת נשים, הקובע כי אסור לפטר אישה בהריון. נשים שכירות יהודיות, משכילות וחילוניות מכירות את החוק טוב יותר מאשר נשים ערביות, לא משכילות דתיות או חרדיות. כמו כן, נשים המועסקות בסקטור הציבורי מכירות את החוק טוב יותר מאשר נשים המועסקות בסקטור העסקי.

   

  כ-13.9% מהנשים השכירות הנשואות נשאלו בראיון קבלה למקום עבודתן האם בכוונתן להרות. למרות זאת, הסקר מציין כי למעלה מ-90% מן הנשים דיווחו כי לא חל כל שינוי ביחסי העבודה בינן לבין מעסיקיהן וכי לא חלו שינויים בהיקף משרתן עקב ההיריון. הנותרות קשרו את ההרעה בתנאי העבודה שלהן להיותן בהריון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הריון: נדחה משיקולי קריירה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים