שתף קטע נבחר

אולמרט מבקש לדחות את עדות טלנסקי בשבועיים

פרקליטיו דורשים זמן לעבור על החומר שהועבר לידיהם, כדי להיערך לחקירה הנגדית בבית-המשפט. גורמים בפרקליטות המדינה מסרו ל-ynet כי לא יתנגדו לעיכוב של ימים ספורים - אבל לא יותר מזה. הערב יפוג צו איסור הפרסום שנותר בפרשה - וחל בעיקר על יומנים, קבצי מחשב וחשבונות בנק

לאחר שבית-המשפט העליון דחה את ערעורם על העדות המוקדמת של משה טלנסקי, מבקשים פרקליטי ראש הממשלה מהמחוזי בירושלים - שאישר מלכתחילה את ההליך המשפטי החריג - לדחות אותו בשבועיים. זאת כדי לאפשר לצוות ההגנה לעיין בחומר שמצוי בידי המשטרה והפרקליטות, ולהתכונן לחקירה הנגדית בבית-המשפט.  

 

לפי פסיקה קודמת של בית-המשפט המחוזי, עדותו המוקדמת של טלנסקי תישמע

 ביום ראשון הקרוב. גורמים בפרקליטות המדינה מסרו ל-ynet כי יביעו התנגדות לדחייה ממושכת, אך יסכימו למתן העדות בעיכוב של כמה ימים. את בקשת הדחייה והתגובה לה מגישים לבית-המשפט פרקליטי אולמרט ואנשי פרקליטות המדינה במשותף.   


נהג מטעם צוות ההגנה לוקח את חומר החקירה (צילום: עטא עוויסאת)

 

אמש, בעקבות המהלומה שספגו בעליון, נטלו פרקליטיו של אהוד אולמרט חלקים מחומר החקירה לידיהם. ראש הממשלה עצמו ייחקר מחרתיים בשנית בפרשת "מעטפות הכסף".     

 

בתוך כך, היום יפוגו שני צווים הנוגעים לפרשה: צו עיכוב היציאה מן

 הארץ, שהוטל על העד המרכזי טלנסקי, וצו איסור הפרסום, שנותר עדיין על כמה מהפרטים הנוגעים לחשדות נגד אולמרט.

 

לגבי טלנסקי, שנחקר אתמול שוב במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים - נכון לעכשיו הוא מוכן להישאר בארץ רק עד יום שני הקרוב, ולאחר מכן בכוונתו לשוב לביתו ולרעייתו שבמדינת ניו-יורק. עם זאת, אפשר שיסכים להאריך בכמה ימים את השהות בישראל, לצורך מתן העדות המוקדמת.

 

אשר לאיסור הפרסום - רובו אמנם פג במוצאי יום-העצמאות, אך הוא עדיין חל על יומנים, מסמכים וחומרי מחשב הקשורים לחקירה, כמו גם על סכומי כסף, פרטים מחשבונות בנק ועוד.


פורסם לראשונה 21/05/2008 09:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עורכי-הדין זהר ותל-צור מצוות ההגנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים