שתף קטע נבחר

ועדת האינטרנט של הכנסת תבצע את כל פעולותיה ברשת

האתר החדש של ועדת האינטרנט והטכנולוגיה הוא הראשון שמציע לאזרחים בישראל אינטראקטיביות אמיתית: אפשרות להשתתף באופן פעיל ולחוות דעה על פעילות הממשל

אתמול (יום ג') הושק אתר ועדת האינטרנט וטכנולוגיית המידע של הכנסת. בראש האתר מתנוססת תמונתו של היושב ראש, ח"כ מיכאל איתן, שמברך את הגולשים ומצהיר כי ועדת האינטרנט היא הראשונה בכנסת שמבצעת את כל פעולותיה ברשת.
איתן קורא לאזרחים ליטול חלק פעיל בעבודת הוועדה וליטול בידם סמכויות של חבר כנסת, ממש כך. "אני מאמין כי זו הדרך הנכונה לקדם את ענייני המדינה בעידן המידע תוך יצירת קשר ישיר יותר בין הבוחר והנבחר", דברי איתן באתר.
על פניו, האתר מרשים ביותר ומציע כלים מועילים ומידע רב, באופן חסר תקדים לפעילות המקוונת של בית הנבחרים הישראלי בעבר. אם זאת, המיזם הפרלמנטרי החדש לוקה בחסר. חדרי השיחה אינם פעילים והמשדרים החיים עדיין אינם זמינים. ח"כ איתן מסביר כי ההפעלה המלאה של האתר תלויה בהשתתפות האזרחים ובפופולריות שלו. איתן אומר כי יו"ר הכנסת ,אברהם בורג, הבטיח לסייע לו באיתור התקציבים הדרושים אם האתר יצליח.
לא ברור למה הוחלט להעלות אתר שחלק מהאפשרויות בו אינן פעילות, אך המידע הרב שמוצע בו, כמו גם הכלים שכן פעילים, מפצים על כך. זהו האתר הראשון בתולדות הממשל המקוון בישראל שמציע לאזרחים אינטראקטיביות אמיתית, אפשרות להשתתף באופן
פעיל ולחוות דעה על פעילות הממשל.
"מדובר בניסוי שאנחנו עורכים עם אזרחי ישראל - מעבר לדמוקרטיה פעילה", מכריז איתן. "אני מבטיח שבעוד עשר שנים כל ועדות הכנסת יעבדו דרך הרשת".
דף הבית של האתר בנוי משלוש רמות של פעילות: דף הבית, המכיל כלי שמאפשר למבקרים להגיש שאילתות והצעות חוק, בנושאים כלליים שאינם בתחום עבודתן של קבוצות העבודה באתר.
זירת הפעילות השנייה באתר כוללת קישורים לדפים של תחומי הפעילות שבהם עוסקת הוועדה, ובהם אבטחת מידע, רגולציה, אינטרנט 2 (הדור הבא של הרשת), ממשל זמין, מסחר אלקטרוני, הכשרת מורים, המגזר הערבי באינטרנט, הפער הדיגיטלי, תקשוב בחינוך, חופש מידע, חקיקה ועוד.
החלק השלישי של פעילות האתר כולל את דף קבוצת העבודה. זו הזירה שבה מתבצעות מרבית פעילויות הוועדה. דף זה מכיל, בין השאר, כלי המאפשר לגולשים להצביע בעד, נגד או להימנע, בהתאם לנושא שיעלה לדיון על ידי רכז הקבוצה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
דמוקרטיה פעילה. איתן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים