שתף קטע נבחר

מהפך במרצ תל-אביב: יעל דיין הפסידה

סגנית ראש העיר הפסידה את ההנהגה למיטל להבי. דיין: "יש כאן השתלטות של קבוצה גדולה מאוד. הם לא היו אנשי מפלגה ואני לא יודעת מה הערכים שלהם". בהרצליה אין שינוי: ראש העיר גרמן ניצחה

מיטל להבי נבחרה אמש (יום ג') לתפקיד יו"ר מרצ בעיר והיא תוביל את המפלגה בבחירות המקומיות למועצת עיריית תל-אביב שיתקיימו ב-11 נובמבר. להבי הדיחה את יו"ר מרצ ת"א הנוכחית - סגנית ראש העיר וחברת הכנסת לשעבר, יעל דיין.

 

להבי, חברת מועצת העירייה ויועצת תכנון שקיבלה 67 אחוזים מהקולות, אמרה: "זהו צעד ראשון לקראת השבת תל אביב-יפו לתושביה בבחירות המוניציפליות. אני קוראת ליעל דיין ולכל המתמודדים להיות שותפים מלאים בהחזרת העיר לתושבים".

 

המפסידה בבחירות, יעל דיין, אמרה ל-ynet: "יש בהחלט מפנה בתוך מרצ תל-אביב, שאני לא יודעת מה יהיו ההשלכות שלהן מבחינת הבחירות בנובמבר. יש כאן השתלטות לא במובן הכוחני של קבוצה גדולה מאוד, שלא מוכרת לנו ושלא ראינו קודם - הם לא היו אנשי מפלגה, ואני לא יודעת מה הערכים שלהם. אני לא שופטת לטוב או לרע, זה פשוט משהו חדש שצריך לראות למה הוא יוביל. אני לא מאוכזבת".

 

לשאלה לאן מועדות פניה, אמרה דיין: "יש עוד חצי שנה לעבוד וזה הרבה זמן. אני באמצע הרבה פרויקטים בעירייה, וכל מה שנותר לי הוא לחשוב שאנשים שיבואו אחריי ישלימו אותם".

 

דיין התמודדה לתפקיד יו"ר המפלגה בתל-אביב בלבד ולא לרשימה למועצה, ולכן לא תתמודד בבחירות הקרובות מטעם מרצ למועצת העירייה. "אני לא בתחילת דרכי - שאני אלך להיות חברת מועצה ואבוא פעם בחודש לישיבות". היא הוסיפה: "לא אערער על תוצאות הבחירות. ראינו בעיניים את השינוי המוחלט בהרכב מתפקדי מרצ, זה משהו חדש ושונה ממה שהכרנו עד עכשיו. יכול להיות שזה הכיוון שצריך ללכת בו".

 

לאחר להבי ברשימת מרצ למועצה תוצב תמר זנגברג, בת 32, אשר משמשת כדוברת של ח"כ רן כהן. זנדברג אמרה: "אני גאה להיות חלק משינוי הכיוון של מרצ בתל-אביב". במקומות הבאים ברשימה: אחמד משראווי, ערן לב, עפרה גולן ומעוזיה סגל.

 

יו"ר סיעת מרצ ח"כ זהבה גלאון העומדת בראש המטה המוניציפלי, אמרה שמרצ תתמודד בבחירות המקומיות בלמעלה מ-20 ערים. במקביל, בהרצליה נבחרה לראשות מרצ ראש העירייה המכהנת, יעל גרמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דיין. הפסידה בתל-אביב
צילום: גיל יוחנן
להבי. ניצחה בתל-אביב
צילום: מיכל מור חיים
גרמן. ניצחה בהרצליה
מומלצים