שתף קטע נבחר

ח"כ גלנטי למזוז: לחקור את גאידמק ושרוני

במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, טוען חבר-הכנסת מהגמלאים כי ההסכם בין פורשי הסיעה ל"צדק חברתי" מעלה חשד כבד לעבירות חמורות

סאגת הפילוג בגמלאים עוברת גם לשולחנו של היועץ המשפטי לממשלה: יו"ר הסיעה, ח"כ יצחק גלנטי, פנה אמש (יום ג') למני מזוז בבקשה שיורה על פתיחת חקירה דחופה נגד ח"כ משה שרוני ואיש העסקים ארקדי גאידמק. הסיבה: הסכם החבירה שחתמו השניים לשיתוף פעולה בין פורשי סיעת הגמלאים למפלגת "צדק חברתי".

 

ברקע לפנייתו של ח"כ גלנטי עומדת חוות הדעת של היועצת המשפטית לכנסת, נורית אלשטיין, שהעלתה חשש כי פורשי סיעת הגמלאים הפרו את החוק בהסכם שנחתם בין הצדדים.

 

ביום שני, בעקבות חוות הדעת, נמנעה ההתפלגות בוועדת הכנסת, לאחר שח"כ שרוני ביקש למשוך את בקשתו ולקיים התייעצות משפטית אשר בסיומה יוגש - ככל הנראה - הסכם מחודש עם גאידמק שיעקוף את הבעיות המשפטיות עליהן הצביעה עו"ד אלשטיין.

 

אלא שעתה מבקש ח"כ גלנטי לערב את מזוז בפרשה. "הנני פונה אליך בתלונה ובבקשה לפתוח בחקירה נגד ח"כ שרוני ומר ארקדי גאידמק". ח"כ גלנטי מנה במכתבו את הבעייתיות החוקית הכרוכה בהסכם בין הצדדים. "מעבר לעובדה שההסכם האמור הינו מן המושחתים שהיו מאז ומעולם מן הבחינה המוסרית והפוליטית, עולה ממנו, ללא כחל ושרק, חשד כבד לעבירות חמורות".

 

הוא חתם את מכתבו במשפט הבא: "נוכח כל אלה אבקש כי תורה על חקירה דחופה ומהירה של החשדות האמורים כנגד שרוני וגאידמק".

 

ח"כ שרוני אמר בתגובה: "אני מוכן לעמוד לכל בדיקה ולכל חקירה. לאחר בירור האמת אתבע את גלנטי באופן אישי על הוצאת לשון הרע ולא תעזור שום חסינות".

 

אמש, כחלק מן המאבק בסיעה, הודחו שלושת הח"כים הפורשים - שרוני, שרה מרום-שלו ואלחנן גלזנר - מחברות במספר ועדות בכנסת. בנוסף, ביקש ח"כ גלנטי מוועדת הכנסת להכיר בח"כ שרוני כפורש לבדו. אם הבקשה תתקבל, שרוני לא יוכל להצטרף לסיעה כלשהי בכנסת הנוכחית או לכהן בתפקיד שר או סגן שר. כמו כן הוא לא יוכל לרוץ לכנסת בבחירות הבאות במסגרת סיעה מיוצגת בכנסת הנוכחית.

 

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד טל (קדימה) קבע כי הדיון בבקשה יתקיים אך ורק לאחר שסיעת הגמלאים תמציא הוכחות מפורטות באשר למעשיו של ח"כ שרונ,י המהווים לכאורה עילה להכרזה עליו כעל פורש ולאשר את הסנקציות המתבקשות מהכרזה זו.

 

בהכנת הידיעה השתתף צבי לביא
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
גלנטי. "מהמושחתים מאז ומעולם"
צילום: עופר עמרם
גאידמק. חבר לגמלאים
צילום: ירון ברנר
מומלצים