שתף קטע נבחר

אולמרט: שואב עידוד מהזיכוי של בלייר וברלוסקוני

בשיחה עם כתב "טיימס" נשמע ראש הממשלה נינוח ואופטימי: "אני רואה כיצד חבריי עמדו במצבים דומים - האחד נחשד בכספי תרומות והאחר בניסיון לשחד שופט. שניהם זוכו לחלוטין, ולא הפסיקו לרגע לדאוג לארצותיהם". וגם: מה הוא חושב על ברגותי - ואת מי יעודד בקרב בין מנצ'סטר לגרנט?

בין עוד חקירה במשטרה, ערעור בבית-המשפט ובדיקת הדמיה בבית-החולים, התפנה ראש הממשלה לשיחה עם שליח העיתון הבריטי "טיימס" בישראל. בנינוחות ובאופטימיות רבה הוא תיאר את המצב המורכב אליו נקלע - ונשמע סמוך ובטוח שייצא ממנו בשלום.    

 

אולמרט, מתברר, שואב עידוד מתקדימים עולמיים: "אני רואה כיצד חבריי, טוני

בלייר וסילביו ברלוסקוני, עמדו במצבים דומים. האחד מהם נחשד בכספי תרומות - האחר בניסיון לשחד שופט. שניהם זוכו לחלוטין, ולא הפסיקו לרגע לדאוג לארצותיהם".

 

"כשאתה נכנס לתפקיד הזה", סיפר ראש הממשלה, "אתה יודע שלא יהיה כיף. מצפים לך חודשים ושנים קשים".  

 

מילים חמות במיוחד השמיע ראש הממשלה על עמיתו הבריטי בעבר, ומי שמשמש כיום שליח הקרוורטט לאזור: "טוני בלייר משקיע את עצמו ואת מרצו במאמץ לבנות תשתיות עבור הפלסטינים. אני לא יודע עד כמה מהר הם יהיו מוכנים להיענות לאתגר - אבל נדמה לי שהגישה הכללית היא חיובית".

 

גם את הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, שיבח ראש הממשלה. הוא נזכר כיצד ביקר בביתו בשבוע שעבר, ונראה "כמו ילד נרגש".

 

אולמרט הבטיח לדבוק בתהליך השלום ולהישאר ממוקד בו. בתגובה

 לאיומו של אבו-מאזן להתפטר בתוך חצי שנה, אם לא תהיה התקדמות בתהליך המדיני - אמר: "אני מעדיף לא לחשוב על כך במונחים שכאלה. אני מקווה שהוא לא יפרוש, ושבתוך שישה חודשים נהיה במקום שונה לחלוטין. אני עדיין סבור שהפערים ביננו ניתנים לגישור".

 

בהתייחסו לדיבורים על מרואן ברגותי, הכלוא בישראל, כבעל פוטנציאל להוביל הנהגה מתונה ובעלת כריזמה רבה יותר, אמר אולמרט: "והיה והוא ישוחרר מחר - האם זו תהיה דרכו להוכיח שהוא לא משתף פעולה עם הישראלים? הרי תהיה לו רק דרך אחת - להיות קיצוני יותר מההנהגה הנוכחית".

 

לסיום ציין ראש הממשלה כי בכוונתו לצפות בעניין רב בגמר הכדורגל האירופי, בין מנצ'סטר יונייטד - הקבוצה אותה הוא אוהד - לצ'לסי, קבוצתו של המאמן הישראלי אברם גרנט. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ידעתי שלא כיף: אולמרט
צילום: גיל יוחנן
יצא זכאי: ברלוסקוני
צילום: AFP
צילום: איי אף פי
ייחשד כמשת"פ: ברגותי
צילום: איי אף פי
צילום: AP
הדילמה האמיתית: גרנט
צילום: AP
מומלצים