שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכה שאול בתופיו
  המסך עולה, האורת נדלקים ולוחמי הפלשתים מביסים את ישראל. ארון האלוהים הופך לשלל מלחמה, אבל החיילים המנוצחים מרימים ראש, פוצחים בריקוד ושרים "ארון האלוהים נלקחה". כך ייראה המחזמר הנרקם על שאול המלך

  אם לצביקה פיק ושלמה ארצי מגיע, לשאול המלך בטח ובטח שמגיע: המחזמר "מרי לו" כבש את הבמות בישראל, על המחזמר עם "גבר הולך לאיבוד" יש מי שעובד - ומתברר שגם על סיפורו של שאול המלך, כפי שהוא מופיע בשמואל א', כבר יש מיוזיקל בקנה.

   

  המחזה על שאול נכתב על ידי קונסול ישראל בהאנוי (ויאטנם), נתי ברוקס. לדבריו, כבר שש שנים הוא עמל על ההצגה, שכרגע נמצאת בשלבי עריכה סופיים. על פי התכנון, המחזמר יכלול 17 שירים, שברוקס כבר הקליט סקיצות ל-15 מתוכם. 
   
  הקונסול המוזיקלי מספר כי המחזה אמנם מבוסס על התנ"ך, אך מעבר לכך שזורים בו גם ציטטות מיצירות בנות זמננו המתייחסות לשאול, בהן שירים של טשרנחובסקי, אלתרמן, יהודה עמיחי, ואפילו דני סנדרסון ("גוליית" של כוורת).
   

  "בהתחלה בחרתי בסיפור של שאול מתוך עצלות", הוא מתוודה, "תמיד חלמתי לכתוב מחזמר והנה סיפור מוכן, בלי בעיות של זכויות יוצרים. בדיעבד אני יכול להגיד שההחלטה היתה מצוינת כי בכל פעם שהיתה לי בעיה עם הסיפור, חזרתי לסיפור בנביאים וגיליתי כמה דרמה יש בפסוקים עצמם".

   

  ברוקס עדיין לא פנה לגורמי הפקה בישראל בנוגע למחזמר, אם כי כבר שלח טיוטות לכמה גורמים כדי לקבל מהם משוב. לדבריו, כשיחזור לארץ, יקדיש זמן רב יותר לקידום ההצגה.

   

  השיר הראשון של המחזמר הוא  "ארון האלוהים נלקחה", שמספר את קורות פרק ד' בשמואל א' - אז הובסו ישראל בידי הפלשתים וארון האל נלקח כשלל מלחמה. גם קרב הניצחון בעזקה, שבסיומו שרו ישראל "הכה שאול באלפיו ודוד ברבבותיו", זכה ללחן מחודש. בקרוב על הבמה הקרובה לביתכם?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים