שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: נדון בדחיית עדות טלנסקי ביום שישי

ביום שישי יכריע בית המשפט בירושלים - האם לשמוע את עדותו של טלנסקי כמתוכנן ביום ראשון - או להיעתר לבקשת פרקליטי אולמרט לדחות אותה בשבועיים

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (ד') כי הדיון בבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לדחות את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף", ייערך ביום שישי בבוקר. על-פי התכנון, טלנסקי צפוי להתחיל להעיד ביום ראשון בשבוע הבא. ביום שישי בבוקר צפוי אולמרט להיחקר בפרשה פעם נוספת.

 

לאחר שבית-המשפט העליון דחה את ערעורם על העדות המוקדמת של טלנסקי, ביקשו פרקליטי ראש הממשלה מבית משפט המחוזי בירושלים - שאישר מלכתחילה את ההליך המשפטי החריג - לדחות אותו בשבועיים. הם הסבירו כי הדחייה נועדה לאפשר לצוות ההגנה לעיין בחומר שמצוי בידי המשטרה והפרקליטות, ולהתכונן לחקירה הנגדית בבית-המשפט.

 

גורמים בפרקליטות המדינה מסרו ל-ynet כי יביעו התנגדות לדחייה ממושכת, אך יסכימו למתן העדות בעיכוב של כמה ימים. את בקשת הדחייה והתגובה לה מגישים לבית-המשפט פרקליטי אולמרט ואנשי פרקליטות המדינה במשותף.

 

לגבי טלנסקי, שנחקר אתמול שוב במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים - נכון לעכשיו הוא מוכן להישאר בארץ רק עד יום שני הקרוב, ולאחר מכן בכוונתו לשוב לביתו ולרעייתו שבמדינת ניו-יורק. עם זאת, אפשר שיסכים להאריך בכמה ימים את השהות בישראל, לצורך מתן העדות המוקדמת.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. מתי הוא יעיד?
צילום: גיא אסיאג
מומלצים