שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברק: "שלום עם סוריה - מעמדת כוח"
  בכנס הוקרה למערך המילואים, התייחס שר הביטחון לראשונה לחידוש השיחות עם הסורים ואמר: "שני הצדדים יודעים שיידרשו ויתורים כואבים, אך המרחק עד הסכם שלום הוא רב". ברק הדגיש: "מחובתנו לתקן את אי הצדק בחלוקת נטל המילואים"

  "הסורים אמנם יודעים שסוגיית הוויתורים היא דו סטרית, אך המרחק מכאן ועד להסכם שלום הוא רב" - כך אמר הבוקר (יום ה') שר הביטחון אהוד ברק, בהתייחסות ראשונה מצידו לחשיפת השיחות המתנהלות בין ישראל לסוריה בתיווך טורקי.

   

  בדרך ל"חומוס בדמשק":

   

  "הוצאת סוריה ממעגל העוינות היא יעד חשוב ולא חדש למדינת ישראל, וצריך להיות מפוכחים", הוסיף ברק, שדיבר במסגרת טקס הוקרה ליחידות מצטיינות והצדעה למערך המילואים שהתקיים בבית הנשיא בירושלים.

   "שלום יושג מעמדת כוח וביטחון עצמי. שני הצדדים יודעים שיידרשו בהסכם לוויתורים כואבים, אך המרחק עד לשלום רב", הדגיש.

   

  הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, שר הביטחון ואלופי המטה הכללי של צה"ל. ברק אמר עוד: "במשך שנים נשחק סולם הערכים החברתיים במדינתנו. עם ישראל לא מודע די לתרומתו של מערך המילואים לביטחון המדינה.

   

  "יש אי צדק בחלוקה הבלתי שווה של נטל המילואים בישראל. חובה לאומית ומוסרית היא לתקנו. מי שמשרת את המדינה יוצא למילואים מתאמן ומשתתף בפעילות מבצעית ומסכן את חייו למען ביטחון המדינה, מגיעה לו הוקרה והערכה מצד החברה כולה וחייבים להקטין ולבטל את הפגיעה בפרנסתו ובלימודיו. חוק שירות המילואים הוא צעד ראשוני למען זה", הוסיף ברק.

   

  פרס: "בשעת מבחן - אתם העתודה לניצחון"

  נשיא המדינה, שמעון פרס, לא התייחס לנושא הסורי, ולחיילי המילואים אמר: "אתם מבצר, עוצמה איכותית של צה"ל. בשמי ובשם אזרחי מדינה קבלו נא את הוקרתנו ואת ברכתנו על שירותכם המצוין ועל תרומתכם לביטחון ישראל.
  אנו גאים בכם ביודענו שבימי רגיעה אתם מילואים ובשעת מבחן אתם העתודה לניצחון".

   

  הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, פנה למשרתי המילואים ואמר: "בשמי ובשם צה"ל אני מבקש להביע הערכה. אתם רף גבוה ומופת עבור צה"ל כולו". בין היחידות המצטיינות במערך המילואים הוזכרו טייסת הפטישים של חיל האוויר, הגמל המעופף של חיל האוויר, המטוסים הבלתי מאויישים, גדוד ההובלה היעודי של אגף הלוגיסטיקה, ספינות הדבור של חיל הים ויחידות נוספות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים