שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביום א': תשובת חמאס לדרישות ישראל לרגיעה
  מצרים הזמינה את האלוף במילואים עמוס גלעד לקהיר כדי לקבל את תשובת ארגוני הטרור לדרישות שהציבה ישראל לרגיעה. בתחילה סרב החמאס להתקדם בעניין החייל החטוף גלעד שליט, אך מצרים לחצה
  ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, ייצא ביום ראשון לקהיר על פי הזמנת שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן. גלעד צפוי לקבל את תשובות החמאס והפלגים הפלסטינים בעניין הרגיעה ברצועת עזה, נוכח תביעת ישראל לשלב בתוכה את קידום שיחרורו של גלעד שליט.

    

  לאחר ביקורו של סולימאן בירושלים לפני כשבועיים, ובתום פגישות שקיים עם החמאס ועם פלגים אחרים, צפוי סולימאן

  למסור לאלוף במילואים גלעד את מענה הפלסטינים לתביעות שהציגו בפניו חברי המטבחון המדיני - ראש הממשלה אולמרט, שר הביטחון ברק ושרת החוץ לבני.

   

  השלושה דרשו מסולימאן הפסקת מוחלטת של הטרור מרצועת עזה, עצירת התעצמות החמאס, הפסקת הברחת אמצעי לחימה ואפשרות למניעת הברחת טרוריסטים מסיני לרצועת עזה. ואולם, התביעה שהקשתה ביותר על החמאס, היתה קידום שחרורו של שליט.

   

  בדיונים שערך סולימאן בימים האחרונים עם נציגי ארגוני הטרור הוא נתקל בתחילה בסירוב לקדם את שיחרור שליט, אך לאחר לחץ שהפעילו המצרים בסוגיה - שוגרה ההזמנה לנציג הישראלי.

   

  בירושלים שבים ומבהירים שישראל אינה מתכוונת לחתום על הסכם, אלא תפעל בהתאם למצב ברצועת עזה. אם וכאשר ייפסק הטרור ותיפסק התעצמות הארגונים בעזה - תופסק האש. זאת בהתניה שגם יזורז תהליך המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף. 

   

  אם לאו, מבהירים בירושלים, הרי שישראל לא תסבול את המשך פעולות הטרור ותנקוט פעולות צבאיות כדי להכריע את החמאס והארגונים המשגרים רקטות. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סולימאן עם ברק. קו ישראלי תקיף
  צילום: AFP
  שיגור רקטות. ייפסק?
  צילום: AP
  מומלצים