שתף קטע נבחר

יום לפני חקירת אולמרט: מסר נחקר ביאח"ה

מקורבו של ראש הממשלה אורי מסר נחקר משך שעות בפרשת "מעטפות הכסף". אתמול פורסם שחלק מהכספים שהעביר לאורך השנים משה (מוריס) טלנסקי לאולמרט, מימנו לפי החשד נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל. פרקליטו של מסר: "הוא סבר שכל פעולותיו היו חוקיות וזו היתה גם גירסתו במשטרה"

מקורבו ושותפו לשעבר של ראש הממשלה, עורך הדין אורי מסר, נחקר מאז הבוקר (יום ה') ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה במסגרת "פרשת המעטפות". מחר בבוקר צפוי להיחקר בפרשה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפעם השנייה. מסר יצא לפני השעה 19:00 ממשרדי היאח"ה בבת-ים.

 

פרקליטו של מסר, עורך הדין צבי אגמון, אמר ל-ynet כי "אורי מסר סבר שכל פעולותיו היו חוקיות וזו היתה גם גירסתו במשטרה". מקורביו אמרו שבחקירות "טחנו החוקרים עד דק" את השאלות הנוגעות לכל הפרשה.

  

ההתפתחויות האחרונות בפרשה:


אורי מסר בבואו לחקירה (צילום: יריב כץ)

 

בשבוע שעבר הותר לפרסם פרוטוקול, ובו הודיעה הפרקליטות כי עו"ד אורי מסר עשוי להיות עד תביעה נגד ראש הממשלה. במקרה שכזה לא יואשם. הפרט נכלל בפרוטוקול דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בירושלים, שהותר לפרסום לבקשת "ידיעות אחרונות", שיוצג על-ידי עורך הדין מיבי מוזר. פרקליט המדינה, עו"ד משה לדור, טען בדיון הזה כי משה טלנסקי הוא "עד חשוד".

 

אתמול נחשף טפח נוסף, כאשר צו איסור הפרסום בפרשה הוסר לחלוטין. עם חשיפת הפרטים התברר שחלק מהכספים שהעביר לאורך השנים משה (מוריס) טלנסקי לראש הממשלה,מימנו לפי החשד נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל.

 

בידי המשטרה יומנים ממחשבה של מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, שבהם ניהלה רישום של הכספים שהועברו מטלנסקי לאולמרט והתאריכים. היא תיעדה בכ-7 רישומים את סכומי הכסף והתאריכים שבהם התקבלו. הסכום המצטבר מגיע לכ-150 אלף דולר.

  

חוקרי המשטרה פשטו בשבועות האחרונים על משרד התמ"ת ועל עיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים בעניין החשד שראש הממשלה קיבל סכומי כסף במעטפות מטלנסקי. המשטרה בדקה איזו תמורה לכאורה קיבל טלנסקי עבור הכסף.

 מהחקירה מסתמן כי הקשר בין אולמרט לטלנסקי לא הסתכם בסיוע לעסקי המיני בר של האחרון או בהתקנת פסי האטה מול ביתו.

 

בשל צו איסור הפרסום שהוציאה המשטרה לפני כשבועיים, לא ניתן היה לפרסם כל פרט הנוגע למפגשים של אולמרט עם טלנסקי, סכומי הכסף שהועברו לכאורה במעטפות, מקומות המפגש וכן העברות בנקאיות. בנוסף, לא ניתן היה לפרסם פרטים על חשבונות הבנק אליהם הועברו לכאורה הכספים שקיבל אולמרט מטלנסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר בנתיבי אילון
צילום: מוטי קמחי, הארץ
ייחקר מחר. אולמרט
צילום: עופר עמרם
רשמה הכל ביומן הממוחשב. זקן
צילום: שאול גולן
מומלצים