שתף קטע נבחר

היום: החוקרים יעמתו את אולמרט עם עדות מסר

צוות חוקרי המשטרה יתייצב ב-10:00 בבוקר במעונו של ראש הממשלה בירושלים. החקירה תימשך כשעה, ובמהלכה יעמתו אנשי המשטרה את אולמרט עם חומר חדש, שנאסף בחקירות של משה טלנסקי ואורי מסר. מקורבי אולמרט: "הוא ישתף פעולה עם החוקרים. יש לו אמון מלא במשטרה"

חקירה שנייה בפרשת הכסף במעטפות: בשעה 10:00 בבוקר (יום ו') יגיעו חוקרי המשטרה למעונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. בראש צוות החקירה עומד ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה, תת-ניצב שלומי איילון. החקירה השנייה של אולמרט בפרשה תימשך כשעה. בלשכת ראש הממשלה הבטיחו שהוא ימלא את חובתו כאזרח ויענה לשאלות החוקרים כפי שהתבקש. במקביל, ידון בבוקר בית המשפט המחוזי בירושלים בבקשת פרקליטי אולמרט לדחות את עדותו של משה טלנסקי.

 

החוקרים צפויים לעמת את ראש הממשלה עם חומר חדש, שהתקבל מאז חקירתו הקודמת, בין היתר בחקירות של אורי מסר ומשה טלנסקי. מסר נחקר אתמול במשרדי היאח"ה. לדברי גורמי חקירה, החומר החדש מפליל את אולמרט. ההערכה היא שאולמרט יידרש להיחקר בפרשה לפחות פעם נוספת. בכיר בלשכתו אמר ל-ynet כי "ראש הממשלה ימשיך לפעול על פי החוק וישתף פעולה עם חוקריו ועם משטרת ישראל, אותה הוא מעריך ויש לו אמון מלא באנשיה שיפעלו כדי שהאמת תצא לאור. ראש הממשלה בטוח בצדקתו". 

  

אנשיו של אולמרט שבו וטענו כי אין קשר בין חקירתו לבין הוצאתו מהארון של המשא ומתן עם סוריה: "ראש הממשלה הקדיש את כל השבוע הזה לניהול העניינים המדיניים ובראשם העניין הסורי. הוא פעל על פי לוח זמנים מלא ועמד בכל הפגישות שנקבעו לו. לא פלא שרק ביום שישי התפנה לחקירה. מאשימים את ראש הממשלה בספין שמנע את החקירה, אבל שוכחים שענייני החקירה יכלו לשבש עניין מדיני חשוב הרבה יותר, כפי שהציבור בישראל יכול היה לראות עם ההודעה הרשמית שיצאה בירושלים בדמשק ובאנקרה".

 

ההתפתחויות האחרונות בפרשה:

 

לדברי מקורביו של אולמרט, בשבוע הבא צפויות הכרעות בנושא עזה, "זה יהיה שבוע מדיני מלא וקשה. ההגה של המדינה נמצא בידיים אמונות. ראש הממשלה אינו מניח לחקירה ולא לבעיות רפואיות להפריע לעבודתו".

 

בית המשפט ידון בדחיית עדותו של טלנסקי

במקביל לחקירת אולמרט, יתכנס בית המשפט המחוזי בירושלים לדון בבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה לדחות את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף". לפי התכנון, טלנסקי צפוי להתחיל להעיד ביום ראשון בשבוע הבא.

 

לאחר שבית-המשפט העליון דחה את ערעורם על העדות המוקדמת של טלנסקי, ביקשו פרקליטי ראש הממשלה מבית משפט המחוזי בירושלים - שאישר מלכתחילה את ההליך המשפטי החריג - לדחות אותו בשבועיים. הם הסבירו כי הדחייה נועדה לאפשר לצוות ההגנה לעיין בחומר שמצוי בידי המשטרה והפרקליטות, ולהתכונן לחקירה הנגדית בבית-המשפט.

 

היום נחקר מקורבו ושותפו לשעבר של ראש הממשלה, עורך הדין אורי מסר. הוא בילה בחדר החקירות של היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, משעות הבוקר. פרקליטו של מסר, עורך הדין צבי אגמון, אמר ל-ynet כי "אורי מסר סבר שכל פעולותיו היו חוקיות וזו היתה גם גירסתו במשטרה". מקורביו אמרו שבחקירות "טחנו החוקרים עד דק" את השאלות הנוגעות לכל הפרשה. 

 

בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות כי עו"ד אורי מסר עשוי להיות עד תביעה נגד ראש הממשלה, ובמקרה שכזה לא יואשם. פרט זה נכלל בפרוטוקול של דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בירושלים והותר לפרסום לבקשת "ידיעות אחרונות", שיוצג על-ידי עורך הדין מיבי מוזר. פרקליט המדינה, עו"ד משה לדור, טען בדיון הזה כי משה טלנסקי הוא "עד חשוד".

 

אתמול נחשף טפח נוסף, כאשר צו איסור הפרסום בעל הפרשה הוסר לחלוטין. עם חשיפת הפרטים התברר שחלק מהכספים שהעביר לאורך השנים משה (מוריס) טלנסקי לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מימנו לפי החשד נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ערב לפני, נאום בלטרון
צילום: גיל יוחנן
אורי מסר מגיע לחקירתו ביאח"ה
צילום: יריב כץ
החוקרים מגיעים למעונו של אולמרט, בפעם הקודמת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים