שתף קטע נבחר

רעש אדמה בעוצמה 3.3 פקד את צפון הארץ

רעידת האדמה הקלה הורגשה מנהריה במערב ועד מטולה וקריית שמונה במזרח. לא דווח על נפגעים או על נזק. מוקד הרעידה היה בדרום לבנון, באותו אזור בו אירעה לפני כשלושה חודשים רעידה בעוצמה של 5.3 דרגות

רעש אדמה קל הורגש אמש (ו') בצפון הארץ. למערכת ynet הגיעו פניות רבות של תושבים מנהריה, מעלות, קריית שמונה, מטולה ואפילו בנתניה אשר חשו ברעש. בשלב זה לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

מהמכון הגיאופיזי נמסר כי עוצמת הרעש היתה 3.3 בסולם ריכטר וכי המוקד הרעידה היה בדרום לבנון. מנהל המכון הגיאופיזי, רמי הופששטר, אמר ל-ynet: "בתקופה האחרונה אירעו כמה וכמה רעידות קלות באזור לבנון וככל הנראה הרעש הנוכחי הוא רעידה נוספת בסדרה הזו".

 

אבי רחמים, תושב קריית שמונה, סיפר ל-ynet: "היינו בבית במהלך הרעידה. זה לקח כמה שניות. הבשמים בשידה של אשתי רעדו והבית רקד קצת. אני שכבתי על הספה והרגשתי אותה נוסעת קדימה". לוי אשכול, אך הוא תושב קריית שמונה סיפר: "הרעידה לקחה כמה שניות ובסך הכל היה מדובר בכמה תזוזות קלות. זה לא היה מפחיד. יחסית לרעידה הקודמת זה היה הרבה יותר קל ויותר קצר.

 

צביקי בז, תושב מטולה סיפר: "אשתו ואני ישבנו ליד המחשב והילדות שלנו היו בסלון. לפתע פשוט זזתי עם הכסא ויחד איתי כל החדר. לקחנו את הילדות החוצה וחיכינו כמה דקות. הרעידה עצמה לקחה כמה שניות, אבל שניות ארוכות. זה היה מעט חלש יותר מהרעש הקודם, אז הרגשנו את כל הבית רועד".

 

לפני כשלושה חודשים פקדה את ישראל רעידת אדמה בעוצמה בינונית של 5.3 בסולם ריכטר. לא דווח על נפגעים אול על נזק. מוקד הרעש היה כ-15 ק"מ צפונית מזרחית לצור שבלבנון. מדובר ברעידה החזקה ביותר שפקדה את ישראל בשנים האחרונות.

 

כמה ימים קודם לכן, פקדה את צפון הארץ רעידת אדמה קלה בעוצמה של 4 דרגות בסולם ריכטר. הרעידה הורגשה מקריית-שמונה שבאצבע הגליל ועד לאזור ירושלים. מוקד הרעידה היה כ-20 קילומטרים ממזרח לעיר צור. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות הדואר האדום.


פורסם לראשונה 23/05/2008 22:03

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים