שתף קטע נבחר

מרציאנו על פרישת סנה: לא תהיה פה מפלגה

חבר הכנסת תקף את יו"ר העבודה, אהוד ברק, בעקבות הודעת הפרישה של סנה מהמפלגה: "חובה להתעורר בהקדם לפני שלא תישאר פה מפלגה. אני קורא לברק להתעורר לפני שהוא ימצא את עצמו עם בוזי ושמחון אך ללא מפלגה". ח"כ נדיה חילו: "אני רואה בזה סוג של משברון"

"מפלגת העבודה צריכה לעשות בדק בית מאוד מעמיק בעקבות עזיבתו של סנה. זה לא איתות מבחינת מפלגת העבודה, זו רעידת אדמה" - כך אמר אמש (שבת) חבר הכנסת יורם מרציאנו, בעקבות הודעתו של ח"כ אפרים סנה על פרישה מפלגת העבודה.

 

סנה הודיע למזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, כי הוא מתכוון לעזוב את המפלגה ולהקים מסגרת פוליטית חדשה. במערכת הפוליטית מעריכים כי סנה עשוי להודיע גם על פרישה מהכנסת. הבוקר יכנס סנה מסיבת עיתונאים, בה הוא צפוי להודיע על מהלכיו.   

 

בעקבות ההודעה, תקף מרציאנו את יו"ר העבודה אהוד ברק: "זה מחייב לעשות את החשבון כמה זה עולה לנו. זה יעלה לנו ביוקר. חובה להתעורר בהקדם לפני שלא תישאר פה מפלגה. אני קורא לברק להתעורר לפני שהוא ימצא את עצמו עם בוז'י ושמחון אך ללא מפלגה".

 

ח"כ נדיה חילו שוחחה אמש עם סנה: "דיברתי איתו והוא אישר לי שהוא פורש מהעבודה ומקים מפלגה אחרת", אמרה חילו ל-ynet, "הוא אמר שהוא מאוכזב מכל מיני דברים במפלגה. האמת שזה לא היה סוד, הוא הביע את זה בצורה זו או אחרת מספר פעמים".

 

"אני אישית מאוד מצטערת שהוא פורש. הוא אדם איכותי ובעל ניסיון. אני רואה בזה סוג של משברון למפלגה, אבל תמיד ממשבר אפשר גם לצאת לתנופה. אנחנו צריכים עכשיו לאחד כוחות ולחדש את המסרים שלנו בתחום המדיני והחברתי".

 

השר עמי אילון קרא לסנה לחזור בו ולהישאר במפלגה. "חבר הכנסת סנה הוא אחד מהדמויות החשובות ביותר שמפלגת העבודה, ועזיבתו תהווה מכה קשה למפלגה. דרכו של סנה היא דרכה של מפלגת העבודה. אני קורא לו לחזור בו ולהישאר במפלגה. מפלגת העבודה זקוקה לאנשים כמו סנה, ואסור לה בשום פנים ואופן לוותר עליהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבל פניות להישאר. סנה
צילום: ירון ברנר
תוקף את ברק. מרציאנו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים