שתף קטע נבחר

"החקירה הייתה מתוחה, אישום - עד סוף הקיץ"

מקור בכיר בפרקליטות המדינה מעריך שראש הממשלה יואשם בתוך חודשים בעבירות מרמה. אשר לחקירתו ביום שישי, נמסר כי היא התנהלה באווירה מתוחה, כשאולמרט זועם על ההדלפות. הוא שיתף פעולה עם אנשי היאח"ה, אך בכמה נושאים מהותיים השיב שאינו זוכר את הפרטים, ובשורה התחתונה - לא הפריך את החשדות לכספים שלא כדין מטלנסקי

עד סוף הקיץ צפויה להתגבש טיוטת כתב אישום נגד ראש הממשלה בעבירות מרמה - כך מעריך מקור בכיר בפרקליטות המדינה, המצוטט הבוקר (יום א') ב"ידיעות אחרונות". גורמים משפטיים בכירים הבהירו עם זאת, כי טיוטת כתב האישום תהיה כפופה לשימוע, ועל פי תקדים הנשיא קצב - "יכולות עוד להיות הפתעות".

 

בסוף-השבוע חקרו שוב אנשי היאח"ה את אהוד אולמרט. הם מסרו כי שיתף פעולה והשיב לשאלותיהם. אך לפי העיתונים הפותחים את השבוע, על כמה שאלות - ודווקא בנושאים מהותיים - התקשה לספק הסברים, וטען שאינו זוכר את הפרטים. 

 

"החוקרים התרשמו כי בעוד שניסה לקרב עד כמה שניתן את עדותו של טלנסקי לעדותו שלו ולמצוא כמה שיותר נקודות השקה בין גרסת טלנסקי לגרסתו שלו, דחה אולמרט והכחיש לחלוטין את גרסתו של מסר" - נכתב ב"ידיעות אחרונות". העיתון מזכיר כי לפני החקירה זכה אולמרט להציץ בתמלילי עדותו של משה טלנסקי, אולם את הדברים שהשמיע אורי מסר באוזני החוקרים קיבלו פרקליטיו רק אחרי חקירתו שלו.  


מסמך משפטי: המדינה נגד ראש הממשלה (צילום: דודי ועקנין)

 

את מסר, המלווה אותו כבר שלושים שנה מאז משרד עורכי-הדין המשותף, כינה

 ראש הממשלה "הבנק הפרטי שלי". הוא סיפר כי האמין "בעיניים עצומות" שהוא מנהל את ענייניו הכספיים כראוי ומדווח עליהם כנדרש בחוק. על טענתו של מסר, לפיה החזיר במעטפות לראש הלשכה, שולה זקן, סכומי כספים שנמסרו לו - הבהיר אולמרט כי לא קיבל כספים ממי משניהם. במשטרה מנסים למצוא הסברים לפערים בסכומים, בין מה שהועבר לכאורה מטלנסקי ודווח - למה שנמצא לבסוף בכספת.

 

בחקירתו הכחיש אולמרט את הטענה, לפיה הנדבן האמריקני טלנסקי מימן עבורו חופשה פרטית באיטליה, כמו גם את החשדות לפיהם סייע לטלנסקי בעסקי נשק בדרום-אמריקה.

 

החקירה עצמה, מדווחים הבוקר כלי התקשורת, התנהלה באווירה מתוחה. אולמרט תקף את אנשי המשטרה והפרקליטות על ההדלפות נגדו. עוד נמסר כי בחקירתו, לא הצליח ראש הממשלה לפוגג את החשדות המיוחסים לו. כאמור, גורמים במערכת אכיפת החוק, המעורבים בבדיקת פרשת "מעטפות הכסף", מעריכים כעת כי כתב אישום נגד ראש הממשלה אינו רחוק במיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חקירה מתוחה במעון רה"מ
צילום: גיל יוחנן
הבנק הפרטי: מסר
צילום: יריב כץ
מומלצים