שתף קטע נבחר

המשטרה: חמור שהחקירה דולפת - וזה לא מאצלנו

בעקבות טענותיו של אולמרט על ההדלפות וריבוי הפרטים בעיתוני הבוקר, נאמר בהודעה מיוחדת של משטרת ישראל: "אנו מצרים על התנהלות גורמים שונים, המצויים בפרטי החקירה ומעבירים את פרטיה ומהלכיה מתוך אינטרסים שונים כדי להסיט את תשומת הלב"

"משטרת ישראל דוחה בתוקף ורואה בחומרה כל ניסיון לייחס לה הדלפות מחקירת ראש הממשלה", נאמר בהודעה מיוחדת, שמפרסם הבוקר (יום א') דובר המטה ארצי, ניצב-משנה רפי יפה (לחצו כאן להעתק מהודעת המשטרה לכלי התקשורת).

 

"צוות החקירה, בראשות תת-ניצב שלומי איילון, מבצע מלאכתו באופן מקצועי ואחראי, הרחק מאור הזרקורים, במטרה להגיע לחקר האמת" נאמר בהודעה. "אנו מצרים על התנהלות גורמים שונים, המצויים בפרטי החקירה ומעבירים את פרטיה ומהלכיה מתוך אינטרסים שונים, על מנת להסיט את תשומת הלב לנושאים שאינם ממין העניין".

 

מנוסח ההודעה המשטרתית, לא ברור למי מיוחסות הטענות - ואפשר רק לנחש: האם הכוונה לגורמים בפרקליטות המדינה, שאחדים מהם כבר מדברים על כתב אישום בקיץ הקרוב, ואולי דווקא לפרקליטי החשודים בפרשה - אולמרט, שולה זקן, אורי מסר ואולי משה טלנסקי.

 

ההודעה באה לאחר שעיתוני הבוקר הביאו פרטים רבים מתוך החקירה באזהרה, שעבר ראש הממשלה בסוף-השבוע בפרשת "מעטפות הכסף". אולמרט, נכתב בעיתונים, זעם אף הוא על ההדלפות, והחקירה התנהלה באווירה מתוחה.

 

ב"ידיעות אחרונות" נכתב הבוקר כי אנשי היאח"ה, שהקשו על אולמרט

בשאלות נוקבות על הכספים ממשה טלנסקי, נותרו על סוגיות לא פתורות גם לאחר מכן. על פרטים אחדים הוא השיב שאינו זוכר. "החוקרים התרשמו כי בעוד שניסה לקרב עד כמה שניתן את עדותו של טלנסקי לעדותו שלו ולמצוא כמה שיותר נקודות השקה בין גרסת טלנסקי לגרסתו שלו, דחה אולמרט והכחיש לחלוטין את גרסתו של מסר" - נכתב.

 

העיתון מזכיר עוד כי לפני החקירה זכה אולמרט להציץ בתמלילי עדותו של משה טלנסקי, אולם את הדברים שהשמיע אורי מסר באוזני החוקרים קיבלו פרקליטיו רק אחרי חקירתו שלו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
החוקרים במעון רה"מ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים