שתף קטע נבחר

היועץ של רמון סוגר חשבון עם שדולת הנשים

זעם על מכתב השדולה בעניין הבקשה להכרה בטיפול בילדים כהוצאה מוכרת: "צריך שתהיה עזות מצח בלתי מבוטלת מטעם שדולת הנשים לפנות היום בפנייה 'תמימה' לשר, אחרי התנהגות כזו של השדולה תוך התעלמות מוחלטת מהבעייתיות הקשורה במשפטו". הנשים לא נשארו חייבות: "ההשתקה מזכירה את מה שעובר על קורבן תקיפה"

השר חיים רמון - או לפחות יועצו הבכיר - לא שוכח ולא סולח: שדולת הנשים, שדורשת להכיר בהוצאות עבור טיפול בילדים כהוצאה מוכרת לצורכי מס - זכתה ל"מקלחת" צוננת במכתב רשמי מהיועץ, יואב לביא.

 

"צריך שתהיה עזות מצח בלתי מבוטלת מטעם שדולת הנשים לפנות היום בפנייה 'תמימה' לשר רמון, אחרי התנהגות כזו של השדולה, תוך התעלמות מוחלטת מהבעייתיות הקשורה במשפט רמון" - כך כתב לביא לעו"ד יפעת מצנר, היועצת המשפטית של השדולה, אשר קבלה במכתב משלה בפני הח"כים שהפילו את הצעת החוק הרלוונטית.  

 

בראשית מכתבו, שהגיע לידי ynet, פירט לביא - בשם המשנה לראש הממשלה - את עמדתו בסוגיה. אך הוא חתם בנימה אישית: "ברצוני לסיים את המכתב הזה בהבעת תמיהה רבתי על פנייתך למשנה לראש הממשלה בשם שדולת הנשים. נציגות בולטות של שדולה זו השתלחו זה מקרוב בשר רמון בהקשר למשפטו, עד כדי כך שהכריזו עליו כעל 'אירוע מכונן'. אין לי אלא להיזקק לעדותה של בקיאה ומעורבת בדבר, גב' חדוה ישכר, שציינה כי שדולת הנשים הפכה שותפה ל'מסע פוליטי שנצבע בגוון רדיקלי', ושיעד מרכזי שלו היה בכוונה תחילה חיים רמון.

 

"אינני יודע אם ישנו פסק דין מותקף יותר מפסק הדין במשפט זה, ולאו דווקא בדעת הקהל אלא בקרב גדולי המומחים למשפט פלילי ושופטים רבים, שקראו היטב את פסק הדין", המשיך יועצו של רמון. "די אם אציין את השופטת שרה סירוטה ז"ל, שהייתה סגנית הנשיא של בית-המשפט המחוזי בתל-אביב וגם תובעת פלילית מנוסה. היא סברה שהן ההחלטה להעמיד את השר רמון לדין והן פסק הדין היו שערורייתיים".

 

תזכורת: הכרעת רמון

 

במכתב תשובה על התשובה, הגיבה שדולת הנשים: "נדהמנו לקרוא את

הביקורת שהוטחה במכתב. מהדברים החמורים משתמע כי דלת המשנה לראש הממשלה סגורה בפני ארגוני הנשים כיוון שהביעו ביקורת על מינויו, וזאת לאחר שהורשע בגין הטרדה מינית. אמירות אלו מצביעות בצורה שאין ברורה ממנה על התנכלות נגד השדולה, לאחר ש'העזה' לבקר את התנהגותו בפרשה האמורה. לא ניתן שלא לקשר התנהגות משתיקה זו לחשש שיש לנפגעות עבירות מין רבות מלחשוף את שאירע להן, ובמיוחד כשמדובר על אישיות בכירה ובעלת כוח".

 

ומסכמות נשות השדולה, בפנייה אישית לרמון: "לא ייתכן שנושא תפקיד כה בכיר במשרד ראש הממשלה, ישתמש בביטוי 'עזות מצח' כנגד ארגון חברתי שפונה אליו מתוקף תפקידו כמחוקק בבקשה לקדם הצעת חוק, שמטרתה להפוך את ישראל לחברה מתקדמת וצודקת יותר. תמיכתך בהצעת החוק, שמטרתה להכיר בהוצאות הטיפול בילדים, דרושה מתוקף תפקידך כמחוקק בישראל וחובתך כלפי ציבור הבוחרים והבוחרות. דבריך במכתב מעידים על מדיניות ברורה כנגד פעילות של עמותה, ששמה לה למטרה לקדם שוויון הזדמנויות לנשים בישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עקיצה מהיועץ. רמון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים