שתף קטע נבחר

הדרוזים מוחים: ניקבו צמיגי ניידות בעיר הכרמל

גל המחאה על הפקעת הקרקעות המתוכננת בצפון נמשך: כ-300 צעירים חסמו את הכביש ליד תחנת המשטרה בעיר הכרמל, מנעו כניסה לתחנה וניקבו צמיגי ניידות. במשטרה דווקא מנסים להרגיע: "זו הייתה הפגנה שגרתית"

שוב עימותים בין דרוזים למשטרה. כ-300 איש הפגינו אחר הצהריים (יום א') סביב תחנת המשטרה בעיר הכרמל (דליית אל כרמל ועוספיה -א.ר.), במחאה על פעילות כוחות הביטחון בתגובה להפגנות קודמות על הפקעת קרקעות. המפגינים סגרו את הכביש הסמוך, שהוא כביש מרכזי בעיר, ולא אפשרו כניסה ויציאה מהתחנה. בנוסף, על פי החשד, ניקבו המפגינים צמיגים של ששה כלי רכב וניידות משטרה.

 

בחודשים האחרונים התקיימו פעולות מחאה של נציגי הדרוזים, בעיקר מעיר הכרמל, נגד הפקעת קרקעות להעברת צינור הגז הטבעי באזור יקנעם (אתר מנצוריה). לפני כחודש חסמו המפגינים את כביש 70 בין צומת העמקים (ג'למה) ליקנעם, והציתו במקום צמיגים.

 

בעקבות ההפגנה ומחשש להפרות סדר נוספות, בוצעו מצד גורמי אכיפה מספר פעולות - חלקן בימים האחרונים - ועוררו מחאה מחודשת. בשל כמות המפגינים הרבה נחסם היום כאמור הכביש והכניסה לתחנת המשטרה, ולמקום הוזעקו מפקד משטרת חיפה ומפקד מרחב חוף במשטרה, שנועדו עם ראש העירייה, ד"ר אכרם חסון, ואנשיו. במהומה שנוצרה הותקפה גם כתבת "רדיו חיפה" שהגיעה למקום ומכשיר ההקלטה שלה נשבר.

 

"הורנו לאנשים להתרחק לאחור ולפתוח את הכביש. אנחנו לא רוצים עימות בין האנשים שלנו למשטרה", אמר ד"ר חסון ל-ynet, "הרי גם השוטרים הם בנים ואחים שלנו.

מי שצריך לתת תשובות על הנושא של הפקעת הקרקעות והפעולות בעקבות המחאה, הם שרי הממשלה ומינהל המקרקעין".

 

במשטרת חיפה ומרחב חוף התעקשו כי מדובר בהפגנה "שגרתית", ולא היו מוכנים להתייחס לעצם חסימת הכניסה לתחנה. גורם במרחב חוף של המשטרה אמר ל-ynet: "הנושא ידוע ורגיש, אך לא מדובר היה בהפרות סדר, ולא היה צריך להפעיל כוחות מיוחדים. זו היתה הפגנה רבת-משתתפים. אירוע חמור אחד נרשם והוא ניקוב הצמיגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
עימות בהפגנה (ארכיון)
צילום: גלי תיבון
מומלצים