שתף קטע נבחר

טלנסקי ייפגש עם בכירי הפרקליטות לקראת עדותו

גם פרקליט המדינה לדור עשוי להיפגש היום עם העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" לתדרוך-מכין לקראת עדותו הגורלית. בינתיים, מתחזקת ההערכה כי פרקליטיו של ראש הממשלה לא יחקרו את טלנסקי חקירה נגדית, וימשיכו לטעון כי לא ניתן להם די זמן להתכונן למהלך

ההכנות לעדות המוקדמת נכנסות להילוך גבוה. העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, צפוי להיפגש היום (ב') עם צמרת פרקליטות המדינה, להליך של "ראיון עד", שאותו עובר כל עד תביעה לפני הופעה בבית המשפט. עדותו המוקדמת תחל מחר.

 

בראיון ישתתף ככל הנראה גם פרקליט המדינה, משה לדור, המקפיד ללוות את המהלכים המכריעים בפרשה, מאז החלה. לדור אף התייצב באופן חריג כנציג הפרקליטות בדיונים המשפטיים שהיו בתיק בשבועות האחרונים, ונמנע מלשלוח לדיונים את אנשי הפרקליטות במקומו.

 

מהלך ה"ראיון" בפרקליטות מכיל הכנה של העד מכמה היבטים, ביניהם: פירוט העניינים שההגנה עשויה להביא לדיון, מעבר נוסף על עיקרי ההודעות שמסר במשטרה והסבר כללי למה שעומד בפניו. המהלך צפוי להימשך כמה שעות. קודם לכך, ייפגש טלנסקי לתדרוך משלו עם פרקליטו, עו"ד ז'ק חן. עורך הדין לא ישב לצד העד המרכזי ב"ראיון העד".

  

בינתיים, מתחזקת ההערכה כי פרקליטיו של ראש הממשלה, רועי בלכר ואלי זוהר - אליהם הצטרף בשבוע האחרון פרופ' רון שפירא, מומחה למשפט פלילי - לא יחקרו את טלנסקי חקירה נגדית. הפרקליטים צפויים לטעון בשלבים מאוחרים יותר של המשפט, כי לא נותרה להם ברירה ולא היה להם די זמן ללמוד את חומרי החקירה שהפרקליטות העבירה. מהלך זה נועד בין היתר כדי להפחית את משמעותה של העדות הדרמטית.

 

אתמול בשעות אחרי הצהריים נחקר טלנסקי - ככל הנראה בפעם האחרונה לפני העדות המוקדמת. החשוד המרכזי בפרשה,

ראש הממשלה אולמרט נחקר ביום שישי האחרון, ואנשי יאח"ה מסרו כי שיתף פעולה והשיב לשאלותיהם. עם זאת, על פי חלק מהפרסומים, על כמה שאלות - ודווקא בנושאים מהותיים - התקשה לספק הסברים, וטען שאינו זוכר את הפרטים.

 

עוד בים שישי, דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את עדותו המוקדמת של טלנסקי ביומיים, וקבע שתיערך ביום שלישי. פרקליטי ראש הממשלה ביקשו לדחות בשבועיים את העדות, כדי להיערך בהתאם ולהספיק לעבור על חומרי החקירה שקיבלו לידיהם. השופטת קבעה כי אולמרט ושולה זקן, מהמעורבות הבולטות בפרשה, לא צריכים להגיע לעדות. עדותו של טלנסקי צפויה להימשך גם בימים רביעי וחמישי, והיא תיחשב למעשה כעדות לכל דבר במשפט עתידי.


פורסם לראשונה 25/05/2008 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
טלנסקי. ראיון עד
צילום: אביגיל עוזי
צילום: גיל יוחנן
לדור. עוקב מקרוב
צילום: גיל יוחנן
זוהר. מוותר על חקירה נגדית?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים