שתף קטע נבחר

פרץ: ברק ירסק את מפלגת העבודה

העימות בין יו"ר המפלגה הקודם לנוכחי מתלהט: בישיבת הסיעה בכנסת תקף פרץ ואמר ש"ברק מנהל את המפלגה בדרך כיתתית שתביא לריסוקה. אני ידעתי לשמור על יחסים גם עם מי שלא תמך בי". מקודם אמר ברק, בעקבות פרישת סנה: "רצונו - כבודו. אני משוכנע שנדע לצאת מזה וללכת קדימה"

המאבקים הפנימיים במפלגת העבודה תופסים תאוצה. על רקע עזיבתו של ח"כ אפרים סנה את מפלגת העבודה, מותח היום (ב') יו"ר העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, ביקורת חריפה על התנהלות המפלגה ועל יושב הראש, אהוד ברק.

 

"יו"ר המפלגה מנהל את המפלגה בדרך כיתתית ובדרך שתביא לריסוקה. אני נאבק לעצור את ההתרסקות, מכיוון ש-19 המנדטים שיושבים פה הם מנדטים עליהם עבדתי מאוד קשה", הטיח פרץ בברק בישיבת הסיעה השבועית.

 

פרץ התייחס לעזיבת מקורבו סנה, ואמר: "קשה לעבור לסדר היום בעקבות העזיבה. ח"כ סנה מוכר לכל במדינת ישראל ותפיסתו הסוציאל-דמוקרטית מוערכת על ידי כולם".

 הוא הדגיש את דבריו והרחיב: "פה ישנה שאלה שהיא מעבר לעזיבה של ח"כ מקרבנו.

 

"דרושה במפלגה גדלות נפש על מנת לקיים שיח וסיג עם אנשים שלא באים מקרב תומכיך", אמר והמשיך בקו הביקורתי נגד ברק: "אני רוצה לומר ליו"ר המפלגה, שגם אני קיימתי מערכת יחסים עם אלו שאינם מתומכיי, כזו שאתה לא מצליח לקיים, ומצאתי דרך לשמור איתם על יחסי עבודה קבועים. עתה, אין מערכת יחסים מינימאלית של הדברות, לא במוסדות המפלגה ולא בסיעה עצמה שניתן להידבר".

 

פרץ הוסיף כי "המדינה נמצאת בשעות הרות גורל בכל התחומים, והמפלגה אינה יוזמת, אינה מעורבת ואינה שותפה לסדר היום - לא בשאלות במדיניות ולא בשאלות בחברתיות". הוא גם הציע להקים מנגנון שיסייע בהידברות בתוך המפלגה.

 

מוקדם יותר בישיבה, דיבר ברק ונשמע אופטימי, למרות הרמזים לפילוג. "אנו בתקופת הכרעות לא פשוטות,

 ודווקא בתקופה הזו נדרשת מאיתנו אחדות פעולה", אמר, "אני מצר על החלטתו של אפרים. הוא איש רציני ורב זכויות שאני מכיר אותו מקרוב עשרות שנים. אבל כשהקשבתי לו הבנתי שזה אכן רצונו, ורצונו כבודו.

 

"אני משוכנע שהמפלגה תדע לצאת גם מהפרידה הזו, שהיא הולכת קדימה, משלבת ידיים כדי להוביל את המדינה. יש לנו הרבה עבודה, נצטרך לעשות אותה ביחד - ואני מאמין שנוכל".

 

לאחר הישיבה נפגש ברק עם שכיב שאנן, שאמור להחליף את סנה כחבר סיעת העבודה בכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. "דרושה גדלות נפש"
צילום: ירון ברנר
ברק וכבל, בישיבת הסיעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים